Vlasy v zimě potřebují správnou péči i ochranné zábaly

Napsal

Vlasy v zimě potřebují správnou péči i ochranné zábalyV zimním období, kdy neustále padá sníh, mrzne nebo fouká štiplavý vítr, trpí kromě pleti i vlasy. Někdo je před chladnem ukrývá pod čepici, jiný pod šátek. Málokdo ale ví, jak o se kštici v zimě správně starat a jaké vlivy zhoršují kvalitu vlasů.

Základní péče

Pěstěným kadeřím nejvíce škodí rychlé změny teplot. Lesk a síla se ztrácí hlavně při přechodech z vyhřátých místností na mrazivou ulici. V chladném počasí jsou vlasy obecně křehké a suché. Proto musíme počítat s tím, že účes, který jsme jednoduše vyrobily a udržovaly v létě, teď držet určitě nebude. Horší kvalita vlasů je znát na první pohled i dotek. U kudrnatých kadeří si dávejte pozor při česání. Tento typ totiž vlivem mrazu krepovatí. Na druhou stranu ani rovné vlasy nejsou beze škod. Dlouho neudrží oslnivý objem a často jsou pouze zplihlé.
Problémy vyřeší nebo alespoň zmírní kvalitní šampon a kondicionér z jedné kosmetické řady. Ochranná vrstva na každém prameni zaručí, že studený vzduch rychle vlasy nevysuší. Jako doplňkovou péči zvolte pěnová tužidla a gely. I v mrazu totiž udrží účes v požadovaném tvaru a zároveň o něj pečují výživnými složkami.

Věrná kamarádka čepice

Zvykněte si na pravidelné nošení čepice. V obchodech na 100 % naleznete právě tu, ve které budete vypadat sexy a přitažlivě. Pokrývka hlavy je určitě nejúčinnější ochranou vlasů před mrazem a studeným větrem. Na druhou stranu vám ale bude teplo. Odborníci říkají, že nejvíce tělesného tepla uniká právě od krku nahoru. Možná si kvůli čepici budete muset umývat hlavu častěji, ale vlasy zůstanou zdravé. Nejlepším přípravkem v tomto případě jsou jemné šampony určené na každodenní používání.

Pamatujete na :

– Vlasy vysušuje i ústřední topení. Zkuste vzduch v místnosti, kde trávíte většinu pracovní doby, zvlhčovat.
– Pokud nikam nepospícháte, nechávejte kadeře po umytí raději schnout přírodně. V opačném případě je fénujte jen chladným vzduchem a kratší dobu než obvykle.
– Používejte takové kosmetické přípravky, které vyživují celý vlas až ke konečkům.
– Vyvarujte se častému stresu.
– V zimním období jezte také více vitamínů a stopových prvků. Naleznete je v čerstvém ovoci a zelenině nebo luštěninách a mléčných produktech. Dále jsou důležité i Omega mastné kyseliny typu 3, 6 a 9, které se ukrývají v semínkách i ořeších.

Vlasové potěšení

Vlasům v zimě prospěje nejen vhodný účes, ale také výživná kúra a zábal. Představuje to pro ně v podstatě jakési regenerační lázně. Kúru i zábal si můžete vytvořit i doma. Stačí na ně suroviny, které máte běžně v zásobě.
Padající vlasy zastavíte vtíráním cibulové šťávy s kapkou koňaku.
Vlasy zpevníte zase směsí rozmačkaného banánu se žloutkem a olivovým olejem. „Lék“ pečlivě vetřete do vlasů a asi devadesát minut je nechte zabalené do igelitu a předem zahřátého ručníku. Nakonec opláchnete.
Na příliš se mastící vlasy zase platí speciální kúra. Na ní je potřeba 50 ml olivového oleje a 50 ml citrónové šťávy. Vzniklým přípravkem potírejte vlasy a nechte působit asi hodinu. Poté opláchněte.
Lesk se k vlasům vrátí po umytí v kopřivovém odvaru s přídavkem ovocného octa.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *