Jak vybrat osvěžující letní parfém? Rozkveťte i v horkých letních dnech

S příchodem letního období je přirozené změnit nejen oblékání, ale také náš parfém. Mění se naše preference a oproti sytým, kořeněným tónům, které nás přirozeně zahřívají, chceme možná sáhnout po něčem jemnějším a svěžejším. Takové vůně vám pak snadněji pomohou přežít i horké dny a ovoní vás svěžestí a čistotou. Přinášíme několik užitečných tipů, jak vybrat ten správný letní parfém.

Citrusy a letní květy

Letní parfémy by měly mít lehkou a svěží vůni, podobně jako právě citrusové plody. Proto se i při výběru parfémů zaměřte na ty, které mají lehké tóny pomeranče nebo grepu a dodají vám svěžest a vitalitu. Dalšími oblíbenými složkami mohou být také letní květy nebo osvěžující bylinné vůně, které působí chladivým dojmem.

Odolnost v horkém počasí

V letním horku je zásadní, aby parfém neměnil působením horka své vlastnosti. Vyplatí se proto vsadit na parfémy s vysokou koncentrací esenciálních olejů, které zaručují delší trvanlivost vůně.

Nechte parfém promluvit za vás

Vyberte si vůni, která vyjadřuje vaši osobnost a styl. Květinové tóny upozorňují na vaše ženskost a křehkost, zatímco akcenty exotických plodů vyvolávají touhu po dálkách a okouzlení. Sportovní vůně s vůní moře jsou pak ideální volbou pro aktivní jedince, kteří preferují jen jemnou vůni, která při pohybu neruší.

Vyzkoušejte parfém na své pokožce

Každá vůně reaguje na každé pleti trochu jinak. Je tedy vhodné nezkoušet parfém jen na papírku, ale skutečně si jej aplikovat na pokožku a vyčkat, než se vůně dokonale rozvine. Vůně se může během několika hodin proměnit, a proto je důležité být při nákupu trpěliví.

Objevte sezónní edice a novinky

Na léto se prodejci vždy vytasí s nějakými letními edicemi parfémů, které jsou speciálně navrženy pro toto roční období. Sledujte novinky od svých oblíbených značek a objevujte nové vůně, které vás mohou překvapit netradičními kombinacemi vonných složek. Svého voňavého parťáka na letní sezónu vybírejte na http://www.extra-parfemy.cz/, kde najdete vždy ty nejzajímavější vůně za příznivé ceny. Sezónní parfémy často přinášejí zajímavé kombinace ingrediencí, které vám pomohou užít si léto skutečně naplno.

Zdroj náhledové fotografie: pixabay.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *