Trénink pro pevné poprsí

Napsal

Velikost prsou je dána geneticky, ale jejich pevnost a vzhled je možné „vypilovat“. Stačí k tomu pár jednoduchých cviků. Koupele v horké vodě, opalování nahoře bez, špatné držení těla a málo pohybu – tak přesně to dělá naše prsa povadlá a nepěkná. Pokud je ale chcete mít zpevněná a hezky tvarovaná, musíte pro to něco udělat. Například zajít alespoň dvakrát týdně do posilovny nebo do bazénu. Cviky určené k posílení svalových úponů hrudníku zabrání ochabnutí prsní tkáně, která je základem pro pevná prsa. Zpevněné a pružné úpony totiž spojují svaly hrudního koše s prsními žlázami, a proto mají vliv na pevnost prsou. Z tohoto důvodu bychom se také neměly hrbit, ale naopak chodit vzpřímeně a tlačit lopatky k sobě.

shutterstock_167044400

Hubněte pomalu

Prsa jsou z většiny tvořena tukovou tkání, a tak když přibereme, máme je hned o něco větší. Tuk je ale zároveň tím, co při hubnutí ztrácíme nejrychleji. Pokud tedy držíte dietu, je třeba shazovat kila postupně. Příliš rychlý úbytek na váze může být důsledkem jejich ochabnutí a oslabení. Dávejte také přednost potravinám s obsahem bílkovin a vitaminu C, protože ty jsou nezbytné pro produkci kolagenu, podporujícího pevnost prsou.

Jak tedy cvičit?

S gumičkou za zády

Dejte ruce do pravého úhlu a držte gumu tak, abyste ji na zádech měla kousek pod lopatkami. Konce chytněte do dlaní, zatáhněte bříško a poté pravidelně pohybujte rukama směrem k tělu a zpět – celkem 20x ve dvou sériích.

Dlaně proti sobě

Postavte se, zpevněte břišní svaly a lopatky tlačte dolů. Poté spojte ruce ve výši hrudníku, lokty nechte široko od sebe. Nyní můžete začít tisknout dlaně proti sobě – vydržte 10 sekund. Cvik s krátkou pauzou opakujte 4x.

Směrem nahoru

Udělejte výpad a pravou nohou (koleno nesmí být dál než chodidlo), druhou nohou se opřete o prsty a propněte ji v koleně. Nyní dejte gumu pod pravé chodidlo, uchopte ji oběma rukama (pravá blíž k bříšku), gumu napněte a začněte ji natahovat směrem nahoru, a to celkem 20x. Cvik zopakujte dvakrát, přičemž vždy prostřídejte nohy a vyměňte také ruce – tu, co byla blíž k bříšku, dejte směrem ven.

Klik sem, klik tam

Dámské kliky jsou jedním z nejúčinnějších cviků na zpevnění prsních svalů. Pamatujte si, že tělo je v jedné rovině, že břišní svaly jsou zpevněné a že v okamžiku, kdy spustíte ramena a hrudník k podlaze, nesmějí se dotknout země. Udělejte vždy 10 kliků ve 4 sériích.

Posilujte s lahví

Položte se na záda, hlavu a krk podepřete polštářkem. Do obou rukou, které svírají pravý úhel, uchopte láhev s vodou a začněte s ní pohybovat směrem vzad. Záda zůstávají na podlaze. Cvičte 4 série po 12 opakováních.

Klidné protažení

Po cvičení je třeba se protáhnout. Dejte paže za záda, spojte ruce a silou je táhněte vzad směrem od těla. Vypněte hrudník, hlavu držte rovně a zpevněte bříško. Počítejte do dvaceti, pak povolte. Nakonec rukama zlehka několikrát zakružte.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *