Co je skinimalismus a jak jej zavést ve své domácnosti?

Napsal

Je vaše polička s kosmetikou přeplněná a vaše rutina zahrnující péči o pleť vám každý den zabírá desítky minut? Možná nastal čas na návrat ke kořenům. Vyzkoušejte skinimalismus.

Co je skinimalismus?

Co je skinimalismus?

V době, kdy si jakýkoliv kosmetický produkt můžete objednat z pohodlí domova a nic není nemožné, působí skinimalismus jako poměrně bizarní úkaz. Co se pod tímto pojmem vlastně skrývá a proč mu dát šanci? Skinimalismus se dá nazvat také jako pleťový minimalismus a v moderní době označuje poměrně vzácný přístup k péči o pleť. Místo velkého množství kosmetických produktů, sází na osvědčené a spolehlivé výrobky a podporuje přirozený vzhled.

Proč vyzkoušet minimalismus v péči o pleť?

Co kdybychom vám řekli, že místo tří různých kosmetických produktů stačí používat jeden multifunkční? Právě na tom stojí celá myšlenka minimalistického přístupu k péči o pleť. Výsledkem je pak méně času stráveného před zrcadlem, méně peněz utracených za kosmetické výrobky a také zdravější pleť.

Méně produktů, více peněz na bankovním účtě

Právě nemalé finanční úspory mohou být velkou motivací k tomu, proč se zamyslet nad množstvím kosmetických produktů, které vlastníte, a vyzkoušet místo maximalismu v péči o pleť skinimalismus. Abyste měli lepší přehled o tom, na kolik vás péče o vaši pleť měsíčně přijde, snažte se psát si své výdaje. Pravděpodobně vás zaskočí částka, kterou měsíčně za kosmetické přípravky platíte. Dobrá zpráva je, že tyto výdaje lze jednoduše snížit, a to bez toho, aniž by vaše pleť trpěla. Snížením množství používaných produktů ji naopak dokonce prospěje.

Vaše pleť nebude přehlcená

Právě sázka na kvalitní produkt, který vaši pleti poskytne přesně to, co potřebuje, vám přinese ony kýžené výsledky, které čekáte od všech těch krémů, masek a dalších věcí, které jste si koupili, protože jste věřili že s vaší pletí udělají zázraky. Jenomže přílišné kombinování mnoha produktů vede k přesnému opaku. Vaše pleť může na přehnanou péči a přílišné množství aplikovaných produktů zareagovat vyrážkou, podrážděním, přílišnou mastnotou či naopak vysušením.

Ekologie a udržitelnost

Zmínit samozřejmě musíme i ekologickou stránku minimalismu. Méně používaných kosmetických výrobků jde totiž ruku v ruce s udržitelností. Proč zbytečně zahlcovat přírodu odpadem, když stejnou funkci jako pět různých výrobků, může zastat jediný? Za zvážení stojí také používání přírodní kosmetiky

Jak začít s minimalistickým přístupem?

Chcete si udělat pořádek ve své sbírce kosmetiky a utrácet méně peněz za kosmetické výrobky, které často ani nepoužíváte, protože jste se k jejich nákupu nechali zlákat reklamou? Prvním krokem k minimalistickému přístupu k péči o svou pleť je uvědomění si, kolik věcí ze své kosmetické sbírky skutečně pravidelně používáte a kolik vám jich pouze zabírá místo. Ačkoliv to bude náročné, buďte skutečně radikální a všechny produkty, které nepoužíváte, shromážděte na jedno místo a následně věnujte kamarádkám nebo třeba kolegyním v práci.

Druhým krokem je zamyšlení nad tím, zda jste se stavem své pleti spokojení a dáváte ji vše, co potřebujete. Vyhovuje daný odstín make-upu skutečně vaší barvě pleti? Podobně otázky si položte u každého produktu, který spadá do vaší rutiny. Nebojíte-li se velkých změn, zkuste make-up rovnou vyměnit za CC krém a místo očních stínů a linek se spokojte pouze s řasenkou. Je-li to pro vás příliš velký krok, začněte pomalu. Neustále si ale opakujte, že i v péči o pleť a malování platí, že čím méně, tím lépe.

Nechte pleť nadechnout

Nevyjdete ven bez dokonalého make-upu a bez řasenky byste nešli ani vynést smetí? Pod příliš velkým nánosem make-upu, pudru, bronzeru a dalších produktů nemůže vaše pleť volně dýchat. Dochází tak k zcela zbytečnému ucpávání pórů, které se následně snažíte řešit používáním peelingu, masek a dalších pečujících produktů. Přitom by bylo mnohem jednodušší, pokud byste snížili počet zkrášlujících přípravků, kterými svou pleť každé ráno zahrnujete.

Inspirujte se aktuálním přístupem Pamely Anderson, která se nebála bez make-upu přijít na červený koberec při příležitosti předávání Oskarů. Snaží se tak ženám na celém světě ukázat nový přístup k ženské kráse a nestydí se to, jak ve skutečnosti vypadá.

Dejte skinimalismu šanci a uvidíte, že vaše pleť bude brzy vypadat zdravější, vaší poličce v koupelně se uleví a potěšíte i svou peněženku. Když vsadíte na kvalitní kosmetické produkty, bude vaše pleť dostatečně hydratovaná i bez rutiny, která trvá desítky minut a skládá se z použití více jak pěti přípravků.

Zdroj textu: www.www.vogue.in, www.popsugar.co.uk

Zdroj foto:

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *