Typy cvičení s expanderem 1. díl

Napsal

V minulých článcích jsme si „přístroj“ expander představili, nyní se seznámíme nejen s cviky, které můžete vyzkoušet na svém těle, ale také s pravidly cvičení.

Nárůst svalové hmoty

Vzdálenost od jakéhokoliv uchycení musí být co největší. Pokud chcete mít svaly, cvičte s velkým odporem a cviky méně opakuje. Cviky na nohy opakuje 15krát, na ruce desetkrát. Každý cvik opakujte ve třech až čtyřech sériích.

Kondice a vytrvalost

Jdou tyto dva pojmy dohromady? Aktivní sportovec by vám řekl, že rozhodně ano. Kondice a vytrvalosti dosáhnete tím, že budete cvičit s takovým odporem, abyste zvládli cvik opakovat minimálně 15krát až 20krát.
Cviky na nohy opakujete 30krát, na ruce 15 až 20krát. Vybraný soubor cviků cvičte za sebou v jednom kuse s minimálními pauzami. Pokud budete mít dostatek času, můžete si vybrané cviky zopakovat všechny ještě jednou. Ideální je do každého tréninku zapojit cviky na posílení břišních svalů.

Pro expander platí i pravidla bezpečnosti

Po celou dobu cvičení se snaže správně držet páteř. Dbejte na to, abyste zápěstí měla vždy pevná a v neutrální pozici. Důležité je také nezvedat ramena a nevysunovat bradu příliš dopředu. Při cvičení držte rukojeti pevně v dlaních. Pokud se vám expander rozbije, určitě s ním necvičte, mohli byste přijít k úrazu a cvičení by navíc nebylo ani nijak příjemné. Při stahování expanderu za hlavu dávejte pozor, aby se vám nezamotala guma do vlasů. Expander vypadá jednoduše, ale vždy je důležité mít při cvičení vše pod kontrolou.

Zdravý rozum

Když s expanderem teprve začínáte, mějte určitě na paměti, že se nevyplácí se přetěžovat. Napínejte expander jen tak, dokud máte jeho sílu pod kontrolou. Navíc svaly nejsou připravené na příliš velkou zátěž, proto je postupně trénujte. Pravidelný pohyb vám pak umožní s expanderem procvičovat celé tělo v různých variacích.
Zkrátka a dobře. Expander protáhne ztuhlé tělo, a pokud využijete i jeho dalších možností, pak se budete moci chlubit nejen krásnými svaly, ale také pevnými proporcemi.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *