S expanderem se dá cvičit všude

Napsal

Zaujali vás předešlé články o expanderu? Pak věřte, že cvičení s ním je nejen jednoduché, ale také přizpůsobivé. Expander totiž můžete uchytit všude v bytě, a dokonce si ho s sebou můžete vzít i na dovolenou.

Cvičení s uchycením

Uchyťte expander kolem nějaké pevné zarážky, například kolem kliky, o kmen stromu či o pevnou trubku. Před cvičením ještě dobře zkontrolujte, zda-li se expander nemůže vysmeknout uchycení. Mohlo by dojít ke zranění. K uchycení se můžete postavit čelem, zády, bokem, můžete u něho dokonce klečet, leže na zádech nebo třeba na břiše.
Standardní uchycení je v úrovni pasu, ale může se měnit podle dráhy pohybu nahoru nebo dolů. Při cvičení můžete mít ze začátku jednu nohu vpředu nebo stranou pro větší stabilitu. Potom můžete stát s nohama u sebe nebo se postavíte na jednu nohu. Při tomto cvičení zapojíte daleko více stabilizační svaly kolem páteře.

Cvičení bez uchycení

Při tomto typu cvičení využijete tři možnosti zachycení expanderu pro cvičení.
1. zašlápnutí pod chodidly – držte obě rukojeti v rukách a položte expander na zem gumovou částí. Pak se postavte se oběma chodidly na expander mezi rukojeti.
2. obtočení expanderu kolem chodidel – chytněte si expander do obou rukou v prostřední části. Položte gumu na nárty chodidel a zvednutím špičky obtočte expander kolem chodidla dovnitř. Uchopte obě rukojeti a srovnejte je tak, tak aby byly ve stejné výšce.
3. držení pouze v rukách – držte obě rukojeti expanderu v jedné ruce a druhou rukou chytněte expander za gumu v jeho půlce.

Jak vidíte, expander je nenáročný nejen na skladnost, ale také na používání. Zkrátka, když se budete chtít protáhnout, není nic lepšího, než si vzít expander a cvičit podle svých možností. S expanderem si protáhnete ruce i nohy, ale narovnáte si i záda. Kromě toho se fantazii cvičení meze nekladou. Stačí najít pevný úchyt a je to. V létě můžete cvičit na zahradě či v parku.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *