Cesta ke krásné postavě vede přes trpělivost

Napsal

ACesta ke krásné postavě vede přes trpělivostbyste v modelování své váhy netrpěla stresem, že se o něco připravujete, připravili jsme pro vás několik typů, které vás zbaví případného smutku a odradí od pocitů vzdát se. Každá nová cesta chce trpělivost a hodně síly. Pokud to vše překonáte, obohatí to nejen vaší mysl, ale také sebevědomí.

Pozitivní dráždidla

Kdo se rozhodně rozloučit se se svými nezdravými stravovacími návyky, potřebuje pozitivní motivaci. Představte si, co všechno vám nová váha může s sebou přinést – více lehkosti, spokojenosti, sebejistoty, radosti ze života a hlavně více zdraví.

Jezte s radostí

Zapomeňte na tvrzení, že hubnutí souvisí s odříkáním a hladověním. Mnohem lepší je, když se na cestě ke své vysněné váze nemusíte trápit a stresovat. Měla byste pouze jíst a pít uvědoměleji a tím také jinak, než doposud. Objevte nový, lehčí požitek. Nejezte jen z povinnosti, ale s radostí si vychutnávejte každé sousto.

K úspěchu krůček po krůčku

Stanovte si reálné cíle a vymezte si pro ně čas. Těšte se i z malého úspěchu – a pochvalte se za to. Hubne jen ten, kdo je sytý. Hlad je příčinou špatné nálady a přináší nebezpečí, že se vrátíte ke starým návykům – mnoho tučného a sladkého. Jezte proto pravidelně snídani, oběd a večeři. Nevynechejte žádné z těchto hlavních jídel. Jestliže vás během dne přepadne hlad, pomůže vám čerstvé ovoce, sušené plody, syrová zelenina, přírodní jogurt nebo nízkokalorické nápoje. Před každým hlavním jídlem vypijte jednu sklenici vody. A vychutnejte si své jídlo v klidu.

Šetřete tukem

Na většině balených potravin je obsah tuku uveden na obalu. V opačném případě si prohlédněte seznam přísad. Zásadně si vybírejte nízkotučné alternativy.

Vyměňte potraviny

Tuk můžete uspořit, pokud tučné výrobky vyměníte za nízkotučné. Zvláště pak u roztíratelných tuků, sýrů, masa, salámů, uzenin a mléčných produktů, ale také u koláčů a dalších sladkostí.

Vařte nízkotučně

Smažit a dusit lze také s malým množstvím tuku a to na teflonové pánvi WOK. Téměř bez tuku v alobalu, v pytlíku na pečení nebo v římském hrnci. Jako zdravý způsob přípravy můžeme doporučit také gril nebo dušení v páře.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *