Na dovolenou si nezapomeňte přibalit lékárničku

Napsal

Na dovolenou si nezapomeňte přibalit lékárničkuDovolená za dveřmi. Kromě cestovního pojištění a krásných plavek si nezapomeňte zabalit také pohotovostní lékárničku s enzymy. Pokud se na zaslouženou dovolenou chystáte s neposednými dětmi, je vám určitě jasné, že nachlazení či bolestivý úraz na sebe nenechá dlouho čekat. Kvalitní lékárnička je důležitá i proto, že na nepříjemné zážitky rychle zapomenete.

Co má lékárnička obsahovat

V pohotovostní lékárničce, kterou si vezmete s sebou na rekreaci, by neměly chybět nůžky, pinzeta, náplasti s polštářkem, dezinfekce, obvaz, obinadlo, teploměr, pastilky na bolesti v krku, sprej na poštípání hmyzu, gel na popáleniny od slunečních paprsků, dále také léky proti průjmu, repelent, kapky na uklidnění podrážděných očí. Nezbytnou součástí jsou i léky, které užíváte pravidelně každý den.
Pokud patříte k lidem, jež například při sportu trpí na nějaké neduhy, je třeba přibalit i mastičky, gely či prášky, které vám na tyto nepříjemnosti zabírají. Na dovolené se tak můžete setkat nejen s nachlazením, ale také s bolestmi různého charakteru, dále s otoky končetin způsobené horkým počasím a vlhkým ovzduším, s nataženými svaly, vyvrknutým kotníkem nebo třeba se zlomeninami.

Enzymy předejdou onemocnění i bolestem

Na dovolené nás nejčastěji potrápí záněty šlach a svalů, gynekologické záněty, různé úrazy, otoky a samozřejmě spáleniny. V lékárničce by proto neměly chybět ani léky s obsahem enzymů. Enzymy jsou „chytré bílkoviny“, které mají v těle nenahraditelnou funkci. Dokáží rychle posílit imunitu a povzbudit organizmus v boji s infekcemi a nemocí. Enzymy jsou skvělými pomocníky i ve spojení s některými antibiotiky v boji proti bakteriálním zánětům, umí antibiotický účinek znásobit a urychlují tak léčbu.
A nejen to. Léky s obsahem enzymů pomáhají vstřebávat otoky způsobené vedry a dlouhým nepohodlným sezením v dopravních prostředcích. Jsou účinné při léčbě úrazů, jako jsou pohmožděniny, poranění šlach, svalů anebo zlomeniny. Zkracují totiž dobu léčby a urychlují regeneraci. Je vhodné je mít s sebou tedy zejména na dovolených, kdy se hodně sportuje a riziko úrazů se znásobuje. Volně prodejný enzymový lék Wobenzym zakoupíte v lékárnách, cena balení s 200 tabletami se pohybuje kolem 850 Kč.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *