Zadržování vody v těle: Jak se ho zbavit?

Napsal

Všichni se při hubnutím potýkáme s různými problémy. Vzhledem k tomu, že většina lidí je s přibývajícím věkem dehydratovaná, má tělo tendenci zadržovat vodu a způsobovat nevzhledné otoky. Nadměrné zadržování vody může být také způsobeno zdravotními problémy, jako je onemocnění srdce, jater nebo ledvin. Jak se zbavit nadměrného zadržování vody v těle?

Pravidelné cvičení

Během cvičení tělo ztratí 0,5-1 litr potu v závislosti na teplotě, úrovni hydratace a oblečení. Pravidelné fyzické cvičení snižuje množství vody mimo buňky a snižuje oteklý vzhled v důsledku nadměrného zadržování vody.

Spánek

Dostatečný spánek může také pomoci hladině vody v těle a snížit její zadržování. Snažte se spát 8 hodin klidného a kvalitního spánku denně.

Zvládání stresu

Chronický stres zvyšuje hladinu hormonu kortizolu, který přímo vyvolává zadržování vody v těle. Stres zvyšuje hladinu ADH (antidiuretického hormonu), který řídí rovnováhu vody v těle. Zvládání stresu pomůže normalizovat hladinu ADH a kortizolu, což je nezbytné pro rovnováhu tekutin a dlouhodobé riziko onemocnění.

Doplněk stravy s hořčíkem a draslíkem

Když je hladina těchto elektrolytů příliš nízká nebo příliš vysoká, způsobuje to posun v rovnováze tekutin a vede k vyšší hmotnosti vody. Nadměrná hladina hydratace a cvičení v horkém vlhkém podnebí také vyžaduje doplnění těchto elektrolytů, aby se nahradily ty, které se ztratily potem. Naopak velké množství těchto doplňků ve spojení s menším příjmem vody může opět způsobit její zadržování.

Pampeliškový čaj

Pampeliška je bylina používaná při léčbě zadržování vody. Kulturisté a sportovci také používají pampeliškové doplňky stravy ke snížení hmotnosti vody, aby se dostali do určité váhové kategorie. Pampeliška pomáhá ztrácet přebytečnou vodu tím, že signalizuje ledvinám, aby vyloučily více vody močí.

Neházejte flintu do žita a zkuste se přebytečné vody zbavit. Hned bude vaše postava vypadat lépe.

Zdroj foto: www.freepik.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *