Život single – plusy a mínusy

Napsal

Již nějaký ten pátek nemůžete narazit na toho pravého a začínáte si myslet, že ono známé tvrzení “každý má na světě svou druhou polovinu” jsou jen pouhé lži. Nebo možná ani nikoho nehledáte a užíváte si svůj život single, který – co si budeme nalhávat – má mnohdy něco do sebe.

A co je tedy lepší? Žít po boku milujícího partnera, nebo žít na volné noze? Mít se ke komu vracet, nebo mít jistotu volného bytu, kde jste svým pánem? Pojďme si společně v dnešním článku prozradit jaké výhody a nevýhody slibuje život single a jednou provždy rozlouskněme dilema, jaká varianta je vlastně ta nej!

Život single – pro a proti!

Přestaňme teď řešit, jestli žijete sami, protože chcete, nebo protože musíte. Rozhodně zde nebudeme tvrdit, že je lepší to či ono, protože každému z nás vyhovuje něco jiného.

Výhody:

 • Nikdo vás neomezuje!

  Snad největší výhoda svobodného života je skutečnost, že vás nikdo v ničem neomezuje. Můžete chodit domů kdy se vám zachce, můžete se dívat na libovolný program v televizi, můžete si domů zvát kamarády nebo známosti na jednu noc, můžete nechat po celém bytě špinavé a prádlo a nikdo vás za to nebude peskovat. Pokud vám někdo bude nadávat nebo vám něco vyčítat, pak to budete vy sami.

 • Nemusíte se o nic dělit!

  Další pozitivní stránkou svobodných lidí je fakt, že se nemusí s nikým o nic dělit. Třeba si v pátek večer domů přinesete celý kyblík vanilkové zmrzliny a budete si ho chtít celý sníst. A víte co? Nikdo vedle vás nebude slintat jako mlsná kočka se lžičkou v ruce a dožadovat se své poloviny.

 • Můžete se seznamovat s kým chcete!

  Pokud jste hodně společenský typ a rádi se seznamujete s novými lidmi, pak by to ve vztahu mohl být problém. Zvláště pokud jste tak trochu větroplach a libujete si ve známostech na jednu noc – to by vám ve vztahu prošlo asi jen stěží. Pokud ale nikoho nemáte, pak vám v seznamování a případných experimentech vůbec nikdo a nic nebrání. Maximálně tak vaše svědomí.

Nevýhody:

 • Nemáte se ke komu přitulit!

  Nebudeme si tady nic nalhávat – můžete být sebevětší drsňák a silák, který o sobě přesvědčeně tvrdí, že všechno zvládne, ale čas od času každý z nás potřebuje obejmout, podpořit a cítit lásku z druhé strany. Když žijete sami, nemáte se ke komu přitulit a nemá vás kdo podržet. A to může být mnohdy na škodu.

 • Jste na všechny výdaje sami!

  Bydlet sám představuje mít na svých bedrech veškeré finanční výdaje. Musíte platit nájem, elektřinu a další nezbytnosti, samozřejmě i jídlo. A to něco stojí a rozhodně to nejsou malé částky. V tom je naopak výhoda života v páru, kdy se o výdaje dělíte.

 

 

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *