Voda: Co ji v těle kompenzuje a snižuje únavu?

Napsal

V zimě kvůli nízkým teplotám lidé pijí méně vody. A právě tito lidé se mohou potýkat s nepříjemnými příznaky jako je únava, závratě, zvýšená suchost kůže a žloutnutí moči. Pokud tyto příznaky pociťujete, pak je potřeba dodržovat dostatečný pitný režim. Ovšem i voda může být nahrazena něčím, co je vám milejší, například polévkou nebo zeleným čajem.

Proč je důležité pít v zimě vodu?

  • Zvyšuje se lesk pokožky: Jakmile má tělo nedostatek vody, pokožka začne ztrácet svou vlhkost a bude suchá. Abyste tomu zabránila, vypijte 8 až 10 sklenic vody denně.
  • Nedostanete zácpu: V chladném počasí lidé často jedí těžší jídla a pijí méně vody. V důsledku toho se zvyšuje problém se zácpou, takže voda je zapotřebí.
  • Riziko onemocnění bude menší: Voda vyplavuje z těla toxické látky a snižuje tak riziko nemocí.

Tyto 4 věci zvýší imunitu a sníží nedostatek vody v těle.

Zeleninová polévka

Zeleninová polévka zvyšuje schopnost těla bojovat s nemocemi. A kdy jindy si dát horkou zeleninovou polévku, která vás zahřeje, než právě v těchto chladných dnech? Improvizujte, jistě doma najdete rajčata, mrkev, brokolici, zelí a jinou zeleninu, která je plná vitamínů. Pro výtečnou chuť můžete přidat také česnek, zázvor, skořici, pepř a sůl, zázvor, mrkev, česnek a zelí. Polévka vám prospěje v mnoha směrech, například vynahradí sklenici vody a posílí imunitu.

Zázvorovo-citronová limonáda nebo čaj

V zimě by člověk měl pít tolik vody jako v létě. Pokud nemáte chuť na obyčejnou vodu, pak do ní rozmíchejte citron, bazalku a zázvor. Alternativou může také být čaj, kdy nastrouhaný zázvor zalijete horkou vodou, a po 10 minutách do čaje přidáte citron.

Zelený čaj

Pamatujte, že zelený čaj můžete pít maximálně dvakrát denně. Jeho konzumací je pokožku jasnější, snižuje se nedostatek vody a také pomáhá chránit před rakovinou. Napomáhá i při hubnutí, kdy odbourává tuk v těle.

Smoothie

Chcete-li připravit zeleninové smoothie, kterým si zajistíte bohatý přísun všech důležitých látek, rozmixujte zeleninu – mrkev, okurku, červenou řepu a rajčata. K dochucení můžete použít sůl a citron. Mějte na paměti, aby neztratilo smoothie své živiny, zeleninová či ovocná složka musí být pouze rozmixována, nikoliv připravena v odšťavňovači. Takto připravené smoothie uspokojí nutriční nedostatky a zabrání zácpě.

Zdroj foto: pixabay.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *