Trénink s expanderem pro pokročilé 1. díl

Napsal

Trénink s expanderem pro pokročilé 1. dílTento trénink pro zdatnější sportovce obsahuje 25 druhů cviků, které jsou zaměřeny nejen na protažení ale také na posílení problémových partií.

Předpažování z připažení zády k uchycení

Cvičení se zaměřuje na procvičení zádových svalů a zadní strany paží. Postavte se zády k místu uchycení expanderu, rozkročte nohy na šířku ramen a v každé ruce držte jednu rukojeť. Ruce nechte volně podél těla, jen dlaně otočte dopředu. Plynule upažujte vzad až do úrovně ramen a poté se pomalu vracejte zpět do výchozí pozice.

Hrudní tlaky zády k uchycení

Tento cvik posílí prsní a ramenní svaly. Opět se postavíme zády k místu uchycení expanderu, nohy rozkročíme na šířku ramen a do každé dlaně uchopíme jednu rukojeť. Potom zvedneme ruce pokrčené v loktech do úrovně ramen. Tlačíme paže před tělo až do natažení a poté se vracíme zpět do výchozí pozice.

Tricepsový zdvih zády k uchycení

Nyní se zaměříme na zadní stranu paží. Postavíme se zády k místu uchycení expaderu, nohy rozkročíme na šířku ramen a v každé dlani držíme jednu rukojeť. Dále vzpažíme a necháme lokty vedle uší. Poté ohýbáme ruce v loktech vzad a postupně se vracíme do výchozí pozice.

Tlaky od ramen v předklonu

Zaměříme se na deltový sval. Postavíme se zády k místu uchycení expanderu, nohy rozkročíme na šířku ramen a do každé ruky opět uchopíme jednu rukojeť pomůcky. Podřepneme si a předkloníme se. Pokrčíme paže tak, že expander se dostane do úrovně ramen. Tlačíme plynule ruce v předklonu až do natažení, které končí rovnoběžně se zemí. Poté se vracíme zpět do výchozí pozice.

Rotace do stran bokem k uchycení

Teď procvičíme šikmé svaly břišní a svalstvo trupu. Postavíme se bokem k uchycení do mírného stoje rozkročného. Obě rukojeti expanderu držíme v obou pažích, které směřují k uchycení. Rotací trupu přetočíme paže na druhou stranu. Poté se opět vracím do výchozí pozice.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *