Tělesnou kondici zlepšíte i obyčejnou chůzí

Napsal

Tělesnou kondici zlepšíte i obyčejnou chůzíVaše tělesná kondice je stále horší a v ruchu zaměstnání nemáte na cvičení v posilovně ani pomyšlení. Zkuste něco mnohem jednoduššího: chůzi. Taková kondiční chůze totiž dokáže udělat s vaším tělem divy. Jen je důležité vědět, jak správně na to. To vše si přečtete v dnešním článku.

Proč právě chůze

Bezkonkurenční výhodou chůze je, že ji můžete provádět prakticky každý den. Když jdete do práce, do školy, na nákup, na návštěvu, k lékaři. Takových příležitostí, kdy si můžete nechat ujet přeplněný autobus městské hromadné dopravy, je spousta. Stačí, když každému kroku věnujete maličko pozornosti. Zkuste chodit svižněji a rychleji. Narovnejte tělo, upravte kabelku a můžete vyrazit. Potěšení z chůze vám dopřejí i kvalitní boty. Na lodičkách či ve vycházkových „ťapkách“ vás totiž za chvíli budou bolet chodidla a celý tento nápad proklejete.

Pravidla chůze

Důležitá je opět pravidelnost, jak jinak. Na svižné chození si udělejte čas alespoň 3 krát v týdnu. Pro začátek je vhodné zvolit trasu přibližně kilometr a půl dlouhou. Vzdálenost však záleží i na možnostech a fyzické formě každého chodce.
Při chůzi se soustřeďte na tep svého srdce a na dech. Při pečlivě prováděné kondiční chůzi byste měli cítit tyto orgány pracovat.
Víte, jak se vypadá správná chůze? Jste vzpřímení, máte ruce podél těla a díváte se pouze rovně před sebe.
Jako každé cvičení, tak i rychlá chůze vyžaduje minimálně dvouminutové zahřátí, při kterém se rozproudí krev a počáteční energie do celého světa.
Ještě než vyrazíte, naplánujte si cíl, kam máte v plánu dojít. S postupně se zvyšující kondicí se snažte volit vzdálenější konečná místa. Není nutné, abyste se uštvali, ale procházka by měla na vašich nohách zanechat stopy námahy. Choďte svěží a ráznou chůzí, pěkně zostra. Můžete například pořídit krokoměr či počítat kroky nebo si do sluchátek pustit oblíbenou hudbu, která vám pomůže udržet rytmus a nedovolí zpomalit.
Odborníci také doporučují, aby si lidé, kteří to s procházkami myslí opravdu vážně, do rukou pořídli vycházkové hole. Tak procvičujete nejen nohy, ale také ruce. Po pár kilometrech už určitě budete cítit, jak se začínají rýsovat svaly na rukou, nohou a bedrech. A pamatujte – choďte rovně a koukejte pouze dopředu.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *