Štíhlou linii můžete mít když

Napsal

Štíhlou linii můžete mít, kdyžChcete-li trvale zhubnout hladověním, vaše šance na úspěch bude velmi nízká. Pokud však toužíte shodit přebytečná kila a už se k nim nikdy nevracet, pak vězte, že to jde. Stačí, když budete dodržovat pár základních pravidel. Teď možná kroutí hlavou ty ženy, které se o krásnou postavu snaží již dlouho, ale váha ne a ne klesnout. Tento článek vás určitě přesvědčí, že stačí pouze kvalitní a poctivé stravování.

Proč jíst poctivě?

Podvyživené tělo bez dostatků vitamínů, minerálů, stopových prvků nebo kvalitních bílkovin nemůže zdravě fungovat.
Bez bílkovin se nemůže tvořit svalová hmota – nejlepší spalovač tuků.
Bez dostatků vitamínů a minerál nebudete mít dost sil ani energie držet nový režim, nebo dokonce sportovat, což je u krásné figury dost důležité.
Pokud se budete stravovat pouze prázdnými kaloriemi, zdevastujete si tělo, přetížíte imunitní systém, což bude mít za následek náchylnost k různým nemocem a vaší pravidelnou společnicí se stane často zvýšená potřeba spát.

Jak tedy správně jíst

Nejdůležitější je pamatovat na to, že jist se má v pravidelných intervalech pětkrát denně. To znamená, že na jídlo byste si měli udělat čas zhruba každé dvě až tři hodiny.
Dále je potřeba vědět, v jakou denní dobu jíst určité druhy nebo spíše typy jídel. Ke snídani jsou vhodnější pomalé cukry. Najdete je například v müsli z ovesných vloček, se sušeným ovocem, oříšky i semínky. Ke svačině si pak pochutnejte na čerstvém ovoci. Odborníci na výživu upozorňují, že ovoce nelze nahradit müsli tyčinkami nebo kupovanými džusy. Obědy mějte ve znamení bílkovin. Hlavní jídlo si dávejte vždy teplé a také myslete na to, že byste měla sníst dostatek masa, mléčných výrobků, luštěnin a sóji, protože tam všude bílkoviny naleznete.

Trpělivost i hory přenáší

Na tomto letitém pořekadle asi něco bude. Většina úspěšných diet totiž končí nedostatečnou trpělivostí. Pokud se vám nepodaří jeden den splnit plán, nepropadejte panice. Myslete na to, že čím déle se budete snažit, tím dříve vám to přinese ovoce.

Jestliže budete dodržovat tato pravidla, nemusíte hledět na to, kolik kalorií tělu dodáte. Dejte si klidně kvalitní sýr a maso, dostatek sladkého ovoce nebo třeba zeleninu dle chuti. Na kalorií si začněte všímat teprve po třech týdnech.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *