Přírodní náhražky cukru

Napsal

Přírodní náhražky cukruVšichni víme, že bychom měli snížit množství cukru, které během dne konzumujeme. Také všichni vědí, že cukr je plný kalorií a nemá žádnou výživnou hodnotu. Problém je ten, že si nedokázeme představit život bez přislazování. Co nevíme je to, že nemusíme spoléhat na sladkost našich potravin, protože existuje několik přírodních náhražek cukru, které jsou mnohem zdravější než samotný cukr a jsou stejně sladké.

Co se porovnání týče, sladidla, kterými si sladíme kávu nebo čaj, jsou oproti náhražkám jiná. Zdravější přírodní cukr má nižší glykemický index. Většina lidí si také myslí, že přírodní náhražky cukru jsou sladší, než cukr stolní, což pravda není.

1) Stevia

Přírodní náhražku cukru jménem Stevia si získává v poslední době svou popularitu. Stevia je velmi sladká rostlina, který se pěstuje v jižní a střední Americe. Kromě toho, že neobsahuje žádné kalorie výzkum ukazuje, že konzumace Stevia podporuje správný chod zažívacího traktu.

2) Xylitol

Druhá přírodní náhražka cukru se nazývá Xylitol.Xylitol vypadá stejně jako cukr stolní, protože se zpracovává pro potravinářské účely a stejně tak je bílý a krystalický. Xylitol byl používán diabetiky místo stolního cukru. Lidé, kteří běžně užívají Xylitol mají méně zubních kazů a jiných ústních problémů.

3) Fruktóza

Fruktóza je přírodní náhražku cukru, která tu je už léta. Dobrá zpráva je, že fruktóza nezvyšuje hladinu cukru v krvi, ale je zde i protiklad. Při konzumování nadměrného množství není naše tělo fruktózu schopno zpracovat, protože může dojít k rozvíjení diabetu typu 2.

4) Jednotný květový med

Více a více lidí si uvědomuje, že jediný květový med dokáže samotný cukr velkolepě nahradit. Kromě oslazení jídla med nabízí několik zdravotních výhod. Lidé, kteří pravidělně konzumují květový med mají lepší imunitní systém, spoustu energie a dochází ke snížení svalové únavy. Pokud si medem oslazujete jídla, měli byste se pokusit najít takový, který je vyrobený z červeného jetele nebo oranžových květů. Jednotný květový med je vynikajícím zdrojem vápníku, železa a některých vitamínů skupiny B.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *