Můžete ovlivnit pohlaví vašeho dítěte?

Napsal

Můžete ovlivnit pohlaví vašeho dítěte?Pokud byste si mohli vybrat předem pohlaví vašeho dítětě, udělali byste to? Některé studie naznačují, že to, co budoucí maminky jí k snídani může pomoci ovlivnit, zda pod srdcem budou nosit chlapečka nebo holčičku. Tyto zprávy však některé maminky dosti znepokojují.

Můžete ovlivnit pohlaví vašeho dítěte?

Není to poprvé, co se kolem tématu „pohlaví dítěte“ roztrhla taková diskuze. Z historického hlediska, některé kultury se nejen vyhýbaly porodu dívek, dokonce se jich vzdaly nebo je zabíjely. Někteří budoucí rodiče si zoufale přejí jedno pohlaví více než to druhé – z jednoduchého důvodu, že si buď myslí, že je péče o to jedno jednodušší nebo chtějí od každého pohlaví jedno dítě.

V roce 2005, se v Baylor College of Medicine různými studiemi zjistilo, že ve skutečnosti se budoucí rodiče nemohou rozhodnout, jaké pohlaví dítěte by si přáli. Lékaři tak chtěli zjistit, co rodiče motivuje k tomu, že si vyberou například holčičku a chlapečka si nepřejí. Sloužilo to tedy jako test, vé kterém se zjišťovalo, zda se výběr pohlaví může stát standartním postupem v těhotenství.

Novější a nesouvisející studie z Oxfordu a Univerzity Exeter v Anglii naznačují, že ženy, které se snaží otěhotnět a spolykají tak více kalorií, mají větší pravděpodobnost, že porodí chlapečka. Studia byla provedena tím, že se dotázali řady účastnic, které mají chlapce, co v době kdy se snažily otěhotnět jedly. Dalším zajímavým faktem je, že téměř 60% těch, které konzumovaly každý den obiloviny nakonec přivedly na svět chlapečka, stejně jako ty, které konzumovaly stravu bohatší na draslík, vápník a vitamíny.

Takže, jsou tyto fakta oficiálními důkazy? To sice ne, ale je to zajímavé a otevírá to dveře pro další etické debaty o plození dítěte podle výběru, genetický výběr pohlaví, klonování a další.

Někteří lidé vidí pohlaví dítěte jako něco skutečně důležitého. Chtějí, aby to byl chlapec, aby tak pokračovali v jejich rodinné tradici, chtějí holčičku, protože ona může být nejlepší kamarádka s maminkou a mnoho dalších důvodů. Mnoho párů se však spokojí pouze s tím, že jejich novorozeňátko bude zdravé a šťastné dítě – ve správných a milujících rukou a nemusí přemýšlet o tom, zda je zabalovat do růžové či modré dečky.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *