Jak upravit koupelnu pro miminko? Mějte všechny věci po ruce

Napsal

Při příchodu nového člena rodiny na svět přijde mnohem více změn, než se vám může zdát. Jako první se určitě pustíte do zařizování dětského pokoje, brzy však zjistíte, že jej nebudete nějakou chvíli potřebovat. Naopak v jiných místnostech budete muset přizpůsobit miminku mnoho věcí.

Mezi takové místnosti určitě patří nejen vaše ložnice a obývací pokoj, nejvíce budete potřebovat prostor pro dětské produkty v koupelně. Koupelnu budete nejspíš používat v mnoha případech, nejen při koupání miminka.

Výhodou jsou velké koupelny

Pokud máte dostatečně prostornou koupelnu, pak máte obrovskou výhodu. Můžete si do ní přestěhovat přebalovací pult a mít pořád dostatek prostoru pro svoje kosmetické produkty i prostor na koupání a relaxaci. Mnoho domácností však disponuje malou koupelnou, a tak možná přebalovacímu pultu budete muset najít jiné místo v interiéru, kde budete trávit času nejvíce.

Připravte dostatek úložného prostoru

Ještě před příchodem vašeho miminka si připravte alespoň jednu hlubokou zásuvku v koupelně právě pro potřeby děťátka. Můžete například prozatím odložit kosmetické produkty, které máte v záloze navíc, do úložných beden nebo jiné skříňky. Vaše miminko totiž bude potřebovat prostor na nejrůznější hygienu, plenky, měkké ručníky a další důležité věci.

Oblečení, osušky i plenky

Na jednom místě v koupelně by mělo být dostatek textilií pro miminko, abyste při koupání nemuseli nikam odbíhat. Určitě si připravte dostatek pyžámek i oblečení, které budete moci po vykoupání použít. Hodí se také hodně ručníků, nikdy totiž nevíte, kolik jich bude třeba. Použijete je nejen pro miminko, ale také jako deku při odložení miminka na přebalovací pult. Chybět nesmí ani plenky, kterých brzy budete mít mnoho snad na všech místech domácnosti.

Kosmetika stále po ruce

Dodnes vám možná stačil jen oblíbený šampon, sprchový gel nebo noční pleťový krém. Při koupeli i po ní budete pro miminko potřebovat mnohem více věcí. Na pořádku dne bude vedle dětského mýdla také mastička, kapičky nebo různé olejíčky. Dejte si všechny tyto produkty co nejblíže k vaně a přebalovacímu pultu, kde budete miminko sušit. Vhodné jsou organizátory, do kterých přehledně vložíte všechny kosmetické produkty a budete mít stále jasno v tom, kde který produkt máte.

Hračky při koupání

Ve vaně si zejména větší miminko bude chtít hrát, proto nezapomínejte ani na jeho rozvoj při hraní. Hraček do vody je na dnešním trhu mnoho, jak pro malé, tak větší děti. Všechny tyto hračky pak po koupání můžete vložit do jedné bedýnky u vany, lepší je ale síť nebo děravá kapsa, ze které přebytečná voda bude postupně odkapávat.

Proč mít přebalovací podložku v koupelně?

Jestliže se do vaší koupelny nevejde celý přebalovací pult se zásuvkami, pak pořiďte alespoň přebalovací podložku. Tato měkká podložka může být umístěna například na pračce, což je také nejčastější možnost umístění. Přebalování přímo v koupelně je vhodné zejména proto, že je to nejčastěji to nejvíce teplé místo v domácnosti. Hned po vykoupání je totiž velmi nebezpečné miminko přenášet, hrozí tak lehce nastydnutí.

S pultem bude i manipulace s miminkem o mnoho jednodušší, samotné sušení miminka, přebalení nebo namazání opruzenin nemusíte řešit složitě bez možnosti odložení děťátka.

Vanička nebo lehátko?

Na řadě je také výběr nádoby, ve které budete miminko koupat. Na trhu existuje mnoho způsobů, záleží však na vás a na vašem interiéru, který způsob bude pro vás ten nejlepší. Do vany můžete pořídit speciální přepážku, se kterou nebudete plýtvat zbytečně moc vody. Díky ní můžete přímo do vany vložit jen lehátko nebo otočné sedátko. Možné je také pořízení klasické dětské vaničky, tu však budete v malé koupelně jen těžko skladovat.

Zdroj foto: www.freepik.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *