Tipy jak přes zimu nepřijít o ladné křivky

Napsal

Kalendářně i teplotně nám stále ještě panuje barevný podzim, ovšem nebude to tak dlouho trvat, studená zima se přihlásí o slovo a svými ledovými prsty se ujme kralujícího žezla. Mnozí z nás se pak ani nebudou stačit divit, že jsou rána chladná, dny strašně krátké a naše pracně vydřené linie den ode dne kulatější.

shutterstock_309893321

Možná i vám dalo práci shodit přebytečná kila a dosáhnout takové postavy, o které jste snili. S vidinou studené zimy a dlouhých zimních večerů s plnou lednicí ale máte strach, že veškerá píle přijde vniveč. Říkáte si, jak přes zimu nepřijít o ladné křivky? Pak si odpověď najděte v následujících řádcích!

Bojíte se zimního přejídání? Poradíme vám, jak přes zimu nepřijít o ladné křivky!

Zimní období není jen o Vánocích, které jsou typické pro stoly plné jídla a sladké cukroví, ale i o dlouhých večerech, které většina z nás tráví na sedačce v obýváku u televizních seriálů. Jestliže i vy tímto způsobem trávíte zimu, nemůžete se divit, že jde vaše snaha udržet si postavičku jako lusk do kytek. Neztrácejte hlavu, my vám poradíme, jak přes zimu nepřijít o ladné křivky. Díky nám budete před zimními měsíci o krok napřed!

Tip první: Hodně spěte

Ne nadarmo se v zimě všechna zvířátka ukládají k zimnímu spánku. Ačkoli si před tím pořádně plní bříška, u vás bohatě postačí, pokud se na spánku nebudete šidit. I nedostatek spánku se může negativně projevit na vašich proporcích. Je dokázáno, že nevyspalí lidé mají větší tendence zajídat únavu jídlem, navíc si dopřávají hodně cukru právě pro nabuzení energie a to má fatální důsledky na jejich postavu.

Tip druhý: Hýbejte se, i když se vám nechce

Zima je protivná v tom, že jsou dny velmi krátké, zato večery dlouhé. Brzy se stmívá a my tak máme tendence schovávat se za zdmi našich domovů, zatímco v létě bychom v tu samou denní dobu trávili venku. Jestliže nechcete ztratit své pracně vydřené křivky, pak se donuťte do pohybu, i když vám hlava bude tolikrát říkat, že se vám opravdu, ale opravdu nechce. Kdo není na běh večerními uličkami, ten si může zajít do fitka nebo se zapsat na nějaký společenský sport.

Tip třetí: Dávkujte si vitamín D

Vitamínu D se přezdívá sluneční vitamín a je logické, že v zimě si tohoto vitamínu příliš neužijeme. Sluníčko sice občas vykoukne, ale jeho paprsky rozhodně nejsou hřejivé a přívětivé. Naštěstí si vitamín D můžete dávkovat i jinak, nežli pobytem na slunečním svitu. Zařaďte si do svého jídelníčku potraviny, které ho obsahují ve velkém množství. Doporučujeme konzumovat tučné ryby, vejce, avokádo, banány nebo mléko a mléčné výrobky.

Tip čtvrtý: Buďte pěkně v teplíčku

Věděli jste, že pokud vám je zima, máte daleko větší hlad a tendence dopovat se cukrem? Ono to má své logické vysvětlení: pokud je vám zima, vaše tělo se snaží zahřát a spotřebuje k tomu spoustu energie. Tu si následně žádá zpátky tak, že vám hlava vysílá signál, že máte chuť na sladké. Je sice pravda, že tím potřebnou energii skutečně dostanete zpátky, ale společně s ní i další centimetry k dobru. Chcete-li těmto nepříjemnostem předejít, pak se snažte udržet v teple. Jak jednoduché, viďte?

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *