Léto: S jakými potravinami překonáte horké dny?

Napsal

Letní dny jsou tady a vše bude zase tak horké, vlhké a lepkavé. Jednou z věcí, na kterou je třeba v parném létě dbát, jsou potraviny. Pokud jde o letní stravování, existuje několik pravidel: jezte venku, kdykoli můžete, a jezte potraviny vyrobené v létě a zrovna mají sezónu. Podívejte se na tento seznam hydratačních potravin, které byste měly v létě jíst.

Meloun

Melouny patří k nejzdravějším, nejšťavnatějším a nejchladnějším potravinám. Nejenže jsou zdravé, ale také prospívají vašemu žaludku, jsou dobré na hubnutí a zmírňují riziko nemocí, jako je vysoký krevní tlak, srdeční choroby a rakovina.

Saláty

Saláty jsou jedním ze způsobů, jak zahrnout zkombinovat všechny letní potraviny do jedné mísy. Smíchejte několik listů rukoly, bazalky, okurky a další zdravé letní bylinky a pořádně je promíchejte. Doplňte je trochou olivového oleje. Jejich kombinací získáte sílu a zároveň máte skvělý způsob, jak zhubnout.

Bobulovité a lesní ovoce

Bobule jsou plné vody i dalších živin, což z nich dělá ideální potravinu na léto. Jsou také plné flavonoidů, které pomáhají tělu bojovat s několika nemocemi. Jahody, borůvky a maliny jsou také známé tím, že zlepšují průtok krve v celém těle, omlazují pokožku a snižují citlivost na světlo, což má za následek jasnou a hladkou pleť. To je důležité zejména v horkých letních měsících.

Kukuřice

Nic se nevyrovná chuti čerstvé a lahodné kukuřice na klasu za horkého letního večera. Tato svačinka je nejen chutná, ale má také vysoký obsah škrobu. Napomáhá produkci luteinu a zeaxanthinu, které jsou prospěšné pro zdraví očí, a přítomné antioxidanty také pomáhají v prevenci věkem podmíněné makulární degenerace, která způsobuje slepotu u starších lidí.

Dopřejte svému tělu v létě to nejlepší.

Zdroj foto: www.freepik.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *