Kocovina – jak ji zvládnout snadno a rychle

Napsal

Dáváte si pozor, neopíjíte se tak jako kdysi, ale občas se vám stane, že po páteční noci prospíte celou sobotu s pěti prášky proti bolení hlavy? Máme pro vás pár tipů, jak se s kocovinou vypořádat co nejrychleji.55847364

 

Kocovinu můžete mít jednoduše kdykoliv. Někdy vám stačí pár skleniček nekvalitního vína, jindy prázdný žaludek a na něj několik piv. Pokud máte druhý den důležitou schůzku, nebo prostě jen nechcete proflákat víkend v posteli, dejte se do čtení.

 

Rada 1: Tuky prosím

Máte po alkoholovém večeru vždycky chuť na něco pořádně mastného? Žádný div. Vaše tělo v této fázi tuk potřebuje, aby na něj mohl navázat škodliviny a alkohol, který se pak jednodušeji dostane z těla pryč. Pokud si chcete dát pěkně mastný řízek, nebo smažené hranolky, do toho. Svému tělu ale samozřejmě lépe posloužíte, když mu poskytnete tuky v přírodní formě – třeba prostřednictvím olivového oleje.

 

Rada 2: To správné pití

Jasně, stručně, vaše tělo je po párty obvykle silně dehydrované. Vaším úkolem číslo jedna je proto doplnit tekutiny. Na výběr moc nemáte a navíc, přiznejme si, že na nic konkrétního ani nemáte chuť. Ideální je, když do sebe dostanete trochu iontů. Vypijte lahev matonky, nebo si dejte Vincentku. I když vám normálně nechutná,  po alkoholu vás bude lákat. Obsahuje hodně soli i iontů a umí neutralizovat žaludek, kterému dlužíte trochu přívětivých tekutin.  Pokud to unesete, můžete si dát také džus z čerstvého ovoce, který vám dodá chybějící cukry.

56570138

 

Rada 3: Nespat, ale hýbat se

Pokud se ráno vzbudíte a je vám strašně, obvykle se vám podaří usnout zase až odpoledne. Mozek je nesoustředěný a roztěkaný a pořádně usnout vám nedovolí, přestože jste celý den zalezlí pod peřinou. Ideální proto je doplňovat tekutiny a okamžitě škodliviny z těla vypudit – nejlépe sportem. I když vám to přijde nepředstavitelné, vydejte se aspoň na malou procházku na vzduch. Bude vám lépe, tělo unavíte a odpoledne vám pak dovolí usnout a nabrat energii.

 

Rada 4: Vajíčková snídaně

Jestli na to máte (a ne každý to zvládne), dejte si po párty na snídani vajíčka. Dvě až tři vejce vám pomůžou vyrovnat hladinu cysteinu, který dokáže odbourávat toxiny z těla. Pokud vajíčka nezvládnete, alespoň si dejte hovězí vývar.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *