Jóga: jak dokáže pomoci od menstruačních bolestí?

Napsal

Patříte mezi ženy, které každou menstruaci doslova protrpí? Je obecně známo, že jóga je všemocným lékem a dokáže ulevit od mnoha problémů. A některé pozice jógy dokážou od menstruačních bolestí pořádně ulevit. Připravili jsme pro vás několik tipů na pozice, které jsou pro toto období nejúčinnější.

Pozice dítěte

Klekněte si na podlahu a posaďte se na bobek, roztáhněte kolena na šířku boků. S výdechem se předkloňte s nataženýma rukama a čelem pohodlně opřeným o podlahu. Tuto pozici udržujte po dobu dvou minut. Při návratu se nadechněte.

Pozice dítěte vám pomůže s masáží břišních orgánů, uleví vám od bolesti zad a také zklidní vás i vaši mysl.

Leh s vytočením

Lehněte si na záda s pokrčenými koleny a chodidly na podlaze. Přitáhněte levé koleno k hrudi a narovnejte pravou nohu. Jemně přesuňte levé koleno na pravou stranu těla. Natáhněte levou paži a položte pravou ruku na levé koleno. Otočte hlavu doleva a dívejte se přes levé rameno. Chvíli udržujte pozici, jemně se nadechujte a vydechujte. Poté přitáhněte levé koleno zpět k hrudníku a vraťte se do výchozí pozice. Opakujte na druhou stranu.

Touto pozicí si posílíte a protáhnete páteř, hrudník a kyčle a výrazně dokáže snížit děložní křeče.

Pozice ševce

Sedněte si s nohama nataženýma před sebe. Při výdechu pokrčte kolena a přibližte paty chodidel směrem k pánvi. Uchopte palec každé nohy do ruky. Snižte kolena směrem k podlaze tak daleko, jak to jen jde, abyste otevřeli stehna a boky. Při jemném dýchání vydržte 30 sekund až 1 minutu. Při nádechu se vraťte do výchozí polohy.

Pozice ševce protáhne oblast třísel a stehen a díky ní je také kolenní kloub pružnější. Vzhledem k tomu, že při této pozici dochází k uvolnění v oblasti dělohy, zmírňuje menstruační bolesti, uvolňuje tělo a odstraňuje únavu.

Zdroj foto: pixabay.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *