Jak se v moderní době seznámit? Vyzkoušejte seznamky, bary pro nezadané a speed dating

Napsal

Způsobů, jak se seznámit, existovalo dříve víc než dost. Před vznikem a masovým rozšířením chytrých telefonů, sociálních sítí a dalších platforem, probíhalo seznamování pouze v reálném světě. To je teď téměř pasé, protože lidé tráví více času koukáním do svého telefonu než tím, že by se dívali okolo sebe a aktivně vyhledávali příležitosti k seznámení. Jak se v digitálním věku seznámit?

Jak se seznámit

Výměna čísla při cestě v tramvaji, metru či autobuse je již pasé

Při cestě tramvají, autobusem i v metru tráví většina cestujících jízdu tím, že jsou přilepení k displeji svého mobilu. Patříte-li k těm několika výjimkám, které tráví čas v offline světě a sledují dění okolo sebe, možná jste již narazili na někoho, kdo se vám líbil a doufali jste, že se vaše oči střetnou a po krátkém hovoru si vyměníte čísla. Bohužel vás musíme zklamat, protože tyto situace jsou aktuálně již na pokraji vymření. Místo nich existují nové metody, jak se efektivně seznámit s někým atraktivním, s kým byste si rozuměli.

Seznamky

První možností jsou samozřejmě seznamky. Od doby svého vzniku ušly dlouhou cestu a nyní stačí pouze swajpovat vpravo a vlevo podle toho, zda se vám daný člověk líbí či nikoliv. Na tomto principu je založena jedna z nejznámějších online seznamek zvaná Tinder. I v případě, že na ni nemáte profil, určitě jste o ní již slyšeli. Jakmile dojde ke shodě, jste s daným uživatelem propojeni a konverzace může začít. Nemusíte se tedy bát toho, že by vám psali lidé, o jejichž společnost nestojíte.

Tinder není jedinou seznamovací aplikací

Další oblíbenou aplikací, zejména mezi ženami, je Bumble. Na té mají totiž veškerou moc v rukou ženy. Muži je mohou kontaktovat až poté, co jim dá žena lajk. Vyjmenováváním seznamovacích aplikací bychom samozřejmě mohli pokračovat do nekonečna. Pokud se vám líbí tento systém seznámení, stačí si najít takovou, se kterou budete spokojeni a pustit se do swajpování, lajkování a podobně.

Bary a akce pro nezadané

Pokud nežijete na vesnici, kde se nachází jedna místní hospoda, úřad a kostel, ale naopak ve velkoměstě, kde to žije od rána do noci, stačí se mít na pozoru a zjistit, kde se ve vašem okolí konají akce pro nezadané. Řada barů i restaurací totiž pořádá večery pro nezadané, kde se můžete s drinkem v ruce dát do řeči se zajímavými lidmi a třeba potkat toho pravého. Nejsou bary nic pro vás? Zúčastnit se můžete také dalších aktivit pro nezadané a se skupinou single lidí vyrazit třeba na výlet.

Neztrácejte čas a vyzkoušejte speed dating

Jste pracovně vytížení, máte řadu koníčků a na noční seznamování či celodenní výlety nemáte čas? Co takhle seznamování zefektivnit na maximum a vyzkoušet speed dating? Rychlé randění spočívá v tom, že se na jednom místě sejdou ženy a muži v podobné věkové kategorii. Zatímco ženy sedí u stolu, muži se po jasně stanoveném časovém limitu přesouvají od stolu ke stolu. Během několika minut tak máte možnost navázat hovor a zjistit, zda máte s daným jedincem společné téma k hovoru či nikoliv. Během jednoho večera se seznámíte s opravdu hodně lidmi a ti, kteří se vzájemně zaujmou, následně pořádající agentura propojí.

Pro jaký typ seznámení se rozhodnete? Vsadíte na oblíbený Tinder a jemu podobné seznamovací aplikace? Nebo zavítáte do baru pro nezadané či se zúčastníte akce pro svobodné? Pro větší efektivitu můžete vyzkoušet také speed dating, díky kterému ztratíte ostych a naučíte se lépe navázat kontakt s opačným pohlavím. Pokud ani jedna metoda nevyjde napoprvé, nevěště hlavu a nepřestávejte to zkoušet. Jednou to vyjde. Mezitím si třeba najdete alespoň nové přátelé.

Zdroj foto: www.freepik.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *