První rande: V jakých situacích vzít nohy na ramena?

Napsal

Každá jsme zažila nějaké to své první rande – a ne každá na něj vzpomínáme s radostí. Často se stává, že je právě první rande totální propadák, obzvláště, jedná-li se o rande naslepo. Mnohdy ale nemáme tolik času ani zkušeností, abychom dotyčného prokoukly a zjistily, jestli má cenu ještě nad další schůzkou uvažovat. Jakých varovných signálů si všímat?

Dochvilnost

Rozhodně by si váš případný partner měl dát pozor na to, aby došel včas. Dochvilnost je prostě sexy. Je možné, že se člověk o pár minut opozdí kvůli dopravě nebo nedostupnosti parkovacích míst. Co však v pořádku není, je přijít pozdě bez jakéhokoli vysvětlení a omluvy. Nebýt ohleduplný k času druhého člověka je jasný červený signál.

Personál

Většinou na první rande směřujete někam do restaurace či baru – prostě někam, kde vás budou obsluhovat. A fakt, jak se váš protějšek chová k personálu, o něm taky hodně vypoví. Pokud se chová neuctivě k ochrance, obsluze či servírkám, je pravděpodobné, že má sklon vytvořit si v hlavě hierarchii a na jejím základě dominovat. Raději rychle pryč!

Sebestřednost

Všimla jste si, že dotyčný nějak moc mluví – což by nebylo na škodu – ale mluví hlavně o sobě? O vás toho moc nevím, protože se nezeptal, a vy jste ani neměla moc času mu něco o sobě prozradit. To by mohlo být varovným signálem. Červenou vlajkou je také naopak příliš mnoho otázek, nechcete přece mít pocit, že vás někdo vyslýchá. Poznat, kdy přestat mluvit o sobě a předat slovo, je zelená vlajka.

Povídání o ex

Určitě vás to zajímá – jeho ex a proč se vlastně rozešli. Když uznáte, že je vhodná doba na to, se zeptat, klidně do toho. Pokud ale na toto téma zabrousí sám a hned začne mluvit negativně o své ex a odsuzovat ji, dejte si velký pozor! Zasloužíte si chodit s někým, kdo na vás nevyhazuje svá citová zavazadla. Pokud působí negativně a hodně si stěžuje, a to i obecně, není to známka citově vyspělého člověka.

Diskuse o sexu

Ano, na toto téma dříve, či později rozhodně dojde. Pozor ale, na prvním rande by to rozhodně být nemělo! Pokud na toto téma protějšek naléhá nebo se snaží neustále z vás něco vytáhnout, co vám nepřijde vhodné nebo vám je to dokonce nepříjemné, zkuste ho zarazit. Z reakce poznáte, jak to váš „vyvolený“ přijde a jestli bude respektovat, že toto téma je ještě tabu a necháte ho případně na později. Nebo ještě hůře, jestli se chtějí s vámi vyspat hned po prvním rande, není to rozhodně dobré znamení, zejména pokud hledáte dlouhodobý vztah a on pouze příležitostný. V tomto byste měli mít od začátku naprosto jasno.

Neustále telefonuje

Jasně, ať se na ten telefon občas podívá – vždyť vy to taky přeci děláte, na tom není nic divného. Ale pokud svůj telefon během vašeho prvního rande nestále kontroluje nebo se dokonce vydal prozkoumat své sociální sítě, můžete se cítit opravdu zahanbena. A největším prohřeškem bude, když mu zazvoní telefon – a on si jej odejde vyřídit ven. Ano, může se stát, že je to něco důležitého, ale v tomto případě by se měl slušně a náležitě omluvit. Pokud beze slova odejde telefonovat a nic vám k tomu neřekne – sbalte kufry a hned pryč. Takového gentlemana rozhodně nechcete.

Jaké máte zkušenosti s prvním rande vy? Nějaký zajímavý zážitek? Nebo se vám podařilo na prvním rande potkat svého vyvoleného a teď jste šťastní manželé?

Zdroj foto: www.freepik.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *