Návrat k ex partnerovi: Šance na nový začátek nebo pouze planá naděje?

Napsal

Vztahy bývají komplikovaná záležitost, a to jakékoliv. Ty partnerské jsou však velice specifické. Ženy svou spřízněnou duši a druhou polovičku mnohdy hledají značnou část života, a při tom potkají ty muže, o nichž si na určitou dobu myslí, že je to právě „on“. Bohužel ale se později ukáže, že tomu tak nebylo. A po nějaké době smutku a léčení se se opět vrhají na pole hledání a randění a opětovného zkoušení o nalezení své životní lásky. Je dobrá volba chtít, aby se ex partner vrátil zpátky? Nebo chce on?

Právě v této fázi se mnoho žen zmítá ve fázi, zdali někde neudělaly chybu, nejednaly unáhleně a vztah by nešlo ještě zachránit, a zdali mu nedat druhou šanci. Existuje správná odpověď? Jeden tábor je rozdělen na absolutní a rozhodné ne, ten druhý naopak do návratů vkládá veliké naděje a ambice.

Není vztah jako vztah

Každý vztah je nutné posuzovat individuálně, stejně tak jako důvod rozchodu. Například u vztahů, kde jsou i potomci, nemusí být závěr tak jednoznačný. Pro některé vztahy se může jednat o dobré rozhodnutí, zatímco pro jiné o naprosté fiasko, již podruhé. Tak, či tak, než se pro cokoliv rozhodnete, měly byste si v sobě ujasnit určitá fakta.

Porozumění důvodu rozchodu

Jednou z hlavních odpovědí, kterou by kdokoliv měl mít urovnanou, je správné pochopení důvodu, proč se rozchod vlastně stal. Bylo to pouhé nedorozumění nebo šlo o něco závažného? Důvodů existuje mnoho, od vyhoření přes nevěru či ubližování – to je ale závěr, nad kterým byste se dála neměla vůbec rozmýšlet. Abyste vnitřně přišla na správnou odpověď, je potřebné si od bývalého partnera dopřát určitý odstup a důvod si v sobě urovnat a upřímně pojmenovat.

Uvážení, zda je vůbec možné ten důvod napravit

Určité situace se napravit dají, jiné nikoliv. A k tomu je nutné si urovnat výše uvedený bod. Až po pochopení skutečného důvodu rozchodu se dá přijít na to, zda je možné se vrátit i vytvořit společnou a lepší budoucnost. Kde byl skutečný problém, na které straně? Je ta strana ochotná zapracovat na změně? Jsou obě strany ochotné zapracovat na změně a nápravě?

Je tam potenciál

To, že jsou obě strany ochotné zapracovat na změně, ještě nutně nemusí znamenat, že vztah má potenciál a budoucnost. Nová snaha může akorát stát hromadu času a energie, a nakonec to ani ke zdárnému konci nemusí. Je klíčové si ujasnit, zda je tam společný potenciál, a zda je to vztah, jaký si každý zaslouží, a po kterém touží.

Rozhodně by se do vztahu opětovně nemělo jít jen kvůli myšlence, že si nic lepšího člověk nezaslouží nebo že na něj nic lepšího nečeká. Nebo snad že nikdo jiný zrovna v okruhu není. Kde by mohl být potenciál? Vztahy, které byly stabilní, vztahy s potomky, vztahy, kdy okolí i rodina jsou toho názoru, že potenciál zkrátka je.

Zdravý stabilní vztah

Každý vztah by měl mít zdravé a stabilní základy, na kterých se dá dále stavět. O návratech to platí prakticky dvojnásob. Rozhodnou-li se lidé to spolu znovu zkusit, mělo by se začít s čistým štítem a jasné stanovenými mantinely, pro které vše může fungovat.

Je slepovaný vztah vůbec možná?

V neposlední řadě přichází na řadu otázka, zda je to vůbec možné. Chce se vrátit i druhá strana? Vidí výše uvedené body stejně? Nemá už náhodou jiného partnera? Neposunula se jiným směrem? Nezačala opět randit? Ve všech případech by po jakémkoliv rozchodu měl nastat odstup a ponoření se do svých myšlenek, otázek a odpovědí. Jakmile se k určitému závěru dospěje, člověk by měl dle toho jednat.

Rozhodne-li se kdokoliv pro návrat, neměl by se svým rozhodnutím o tomto faktu před druhou osobou otálet. Příliš mnoho času dává prostor na posunutí se jiným směrem, že by bylo požadováno.

Share

Recommended Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *