Jak se správně osprchovat

Napsal

Jak se správně osprchovatZa normálních okolností není nutné sprchovat se víckrát než jednou za den. Naopak. Časté sprchování spíše škodí. Pro toho, kdo chce být čistý a svěží, je samozřejmostí ranní sprchování, které osvěží a vyžene tak i spánek z těla, posílí tělesnou tkáň a povzbudí krevní oběh.

Na co je třeba dbát při sprchování

Denní očistná sprcha by neměla trvat déle než pět minut. Nedoporučuje se sprchovat ani příliš horkou vodou, protože právě ta kůži odebírá vlhkost, tedy vysušuje ji.
Po každém osprchování je dobré vetřít na pokožku celého těla krém nebo olej. Výborně se tyto kosmetické prostředky vstřebávají, dokud je kůže krátce po osprchování ještě vlhká a vláčná.

Pro lepší prokrvení

Nejdříve se pod teplým proudem vody umyjte jemným mýdlem. Nejvhodnější jsou dětská mýdla nebo přípravky, které vrací kůži tuk. Potom tělo namasírujte lufovou žínkou nebo kartáčem. Postupuje vždy od pravé ruky nebo pravé nohy směrem k srdci. Na závěr sprchování si dopřejte studenou sprchu.
Jen tak se budete cítit jako čiperka a pokožka nejen krásně růžová, ale také zdravě prokrvená.

Olejová sprcha

Nejprve tělo pod sprchou omyjte jemným mýdlem. Potom sprchu zavřete, ať olej zbytečně neomýváte a vetřete do pokožky zvláčňující olej. Pak se ještě jednou osprchujte horkou vodou a na závěr si dopřejte pár okamžiků studené sprchy. Dosáhnete tak hladké a hebké pokožky, kterou už po sprchové lázni není třeba mazat hydratačním krémem.

Střídavá sprcha jako prevence proti nachlazení

Takováto sprcha je nejlepší večer. Nejprve se jednu nebo dvě minut sprchujte tak horkou vodou, jako jen snesete. Potom lázeň vyměňte za kratičkou studenou sprchu. Poté se opět sprchujte teplou vodou a na to krátce studenou. Tento postup zopakujte několikrát se závěrečným proudem studené sprchy. Nakonec pokožku jemně utřete dosucha a minimálně půl hodiny se hřejte pod přikrývkou. Budete tak připravena na častá sezónní onemocnění a útoky všudypřítomných a neodbytných virů a bakterií.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *