Jak relaxovat ve welness centrech 1. díl

Napsal

PokJak relaxovat ve welness centrech 1. dílud se dostanete do stavu chronické únavy, je čas něco změnit, než situace přeroste do zdravotních problémů. Vyčerpanost není způsob života. Vypravte se například do wellness centra, kde se můžete perfektně uvolnit.

Jaké prostředí můžete očekávat

Každé wellness centrum je sice jiné, ale každopádně je zařízeno tak, aby se v něm každý člověk cítil dobře a pohodlně. Určitě se ale setkáte s čistým a jasně upraveným prostředím, se svíčkami, vonnými lampami, pískem i kameny. To vše je součástí tzv. terapie zrakem. Vidíte-li něco krásného kolem sebe, dodá vám to energii a chuť si to vyzkoušet. Terapeut vás například může zavést do kóje, kde se nachází vířivá vana, masážní lehátko, sauna, vonné oleje a další lákadla.

Relaxace pro nohy

Jak už z našich článků víte, chodidla a nohy nesou velké zatížení. Stojíme, chodíme, sedíme a to vše se pak projeví na našich končetinách. Proto péče o ně je důležitou součástí zdraví. Trojlístek pro nohy : vířivá koupel s vonnou solí, masážní chůze po plastové desce, která je určena k automasáži chodidel, a reflexní terapie, která spočívá ve stlačování různých bodů na ploskách chodidel s cílem aktivovat různé akupresurní body, jež jsou spojeny s orgány v těle a dokážou regulovat jejich činnost. Vše je více než příjemné. Program trvá celkově asi hodinu.
Tuto terapii si můžete připravit i doma. Stačí mít nádobu, do které vložíte například malé oblázky nebo jiné masážní pomůcky a napustíte do ní vodu.

Vířivá perličková lázeň s vůní bylinek

Půlhodinka strávená ve vířivé vaně v levanduli a meduňce je úžasným uvolněním. Horká voda, vůně bylinek a proud bublinek omámí celé tělo. Najednou se tělo vznáší a vy půl hodinky můžete spokojeně odpočívat.

Masáže

Ve wellness centru si můžete dopřát i hodinovou masáž blahodárnou pro celé tělo. Kromě cvičení je právě masáž nejlepší prevencí bolesti zad. Vmasírováním různých olejů a emulzí se prokrvuje pokožka a podkoží a kůže je pak elastická. Prokrvením se zlepšuje pohyblivost a výživa kloubů, které jsou často ztuhlé a málo pohyblivé. Masáž může dobře uvolnit klouby a různá bolestivá místa dříve, než se problém projeví vážněji. S různými typy masáží dochází k urychlení metabolismu, k regeneraci tkání, odbourávání tuků a postupnému zlepšení celulitidy.
Po sportovním výkonu jsou unavené svaly často bolavé a máte pocit svalové horečky. Tomuto problému se můžete zbavit pomocí různých hmatů a pohybů šikovného maséra. Ze svalů, vazů a šlach se totiž musí odvést toxické látky, které tyto bolesti způsobují. Masáží může být odbouraná nepřiměřená zátěž při sportu, dlouhodobá zátěž jak v zaměstnání, tak i při sportování.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *