Bylinky pro podporu plodnosti. Zařaďte do jídelníčku zázračné rostliny

Napsal

Rozhodli jste se s vaším partnerem pro miminko a chcete se o něj začít snažit? Nebo už po něm toužíte dlouhou dobu a těhotenství stále nepřichází? Vsaďte na sílu přírody a zařaďte do denní rutiny byliny, které vám s plodností pomohou.

Doplňky stravy

Na našem trhu existuje v dnešní době mnoho doplňků stravy pro podporu plodnosti. Ať už se rozhodnete pro jemný prášek rozpustný ve sklenici vody, tablety nebo třeba extrakt na lžičku, všechny tyto produkty jsou vždy vytvořené právě ze zázračných bylin, které vám pomohou s urovnáním menstruačního cyklu a podpoří všechny důležité aspekty k otěhotnění.

Velmi oblíbený je prášek z Macy peruánské. Tento kořen připomínající ženšen je bohatý na veškeré živiny potřebné ke zdravé míře plodnosti. Pořiďte si Macu do vaší kuchyně a přidejte ji do vašeho denního jídelníčku. Rozhodně tím nic nezkazíte.

Bylinné čaje

Pokud milujete snídaně a máte na ně dostatek času, pak můžete zařadit i bylinné čaje. Skvělý je tento teplý nápoj také večer před spaním, krásně vás uklidní a váš spánek bude mnohem kvalitnější. Pořídit si můžete už hotové bylinné směsi na podporu plodnosti, pořídíte je ve specializovaných e-shopech nebo v lékárně. Pokud ale chcete vědět, které bylinky a v jakém poměru do čaje dáváte, můžete si koupit každou sušenou bylinu zvlášť. Pro ty ženy, které milují procházky přírodou, bude nejvhodnější trhání bylin osobně, čaj si o to více vychutnají.

Bylinné napářky

Oblíbené jsou v poslední době také bylinné napářky, které pochází již z dávných dob. Byliny vařené v hrnci vás krásně prohřejí a uvolní veškeré svaly kolem pochvy a dělohy. Síla bylinek se mnohem lépe vstřebá do míst, kam se dostat má. Na trhu najdete speciální stoličky na ženskou napářku, můžete si ale poradit i bez ní. Stačí hrnec s bylinami a horkou vodou vložit do záchodové mísy, sednout si na mísu a důkladně se přikrýt dekou tak, aby vám pára nikde neunikala.

Po chvíli ucítíte příjemné teplo, které vás krásně uvolní. Tato napářka je vhodná dokonce i pro zmírnění menstruačních bolestí, je vhodná také právě pro podporu plodnosti.

Pupalka dvouletá

Mnohé ženy tuto bylinu neznají, přitom naše babičky moc dobře věděly, jak zázračná tato rostlina je. Pupalka je skvělým pomocníkem na cestě k vajíčku, spermiím totiž připraví cestu a podpoří celé prostředí pochvy a její mikroflóry. Pomůže vám také zmírnit klasické premenstruační bolesti a problémy, nebudete tolik podrážděná a vaše hormonální hladina se srovná.

Kontryhel

Tato bylina je možná královnou mezi rostlinami podporující plodnost. Pokud žena chtěla v minulých dobách otěhotnět, pak začala užívat právě čaj z kontryhele. Tato bylina posílí celou dělohu i prostředí kolem, dokáže zamezit potraty a odvrátí veškeré možné záněty v ženských pohlavních orgánech. Krásně vás uzdraví, ať už je problém v hormonální hladině, nebo jinde. Kontryhel se doporučuje také před, a především po porodu. Dokáže totiž skvěle hojit vnitřní rány a zastavuje krvácení.

Šalvěj

Pokud chcete dodat vašemu tělu dostatečnou dávku estrogenu, pak je šalvěj tou správnou volbou. Dobře pomáhá nejen při první menstruaci, ale také při přechodu. K plodnosti zdárně přispívá díky regeneračním schopnostem, doporučuje se pít také po potratu. Na začátku těhotenství se však nedoporučuje, může vyvolat opožděnou menstruaci.

Zdroj foto: www.freepik.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *