5 tipů jak zapůsobit na prvním rande

Napsal

Chystáte se na první schůzku, která zpravidla hodně napoví o dalším vývoji vztahu, přípravy postupně vrcholí, přemýšlíte nad účesem i vhodným oblečením a mimo jiné si kladete otázku, jak zapůsobit na prvním rande. Chcete udělat ten nejlepší dojem a žaludek se vám stahuje představou, že něco pokazíte nebo se dokonce jakýmkoli způsobem ztrapníte.

shutterstock_115702189

Pokud se chystáme na rande, zpravidla na tento den máme velké plány. Vybíráme oblečení, snažíme se zvolit vhodný účes, často si i před zrcadlem trénujeme různé grimasy. Hlavou nám běhají různé otázky a přemýšlíme, jak zapůsobit na prvním rande. Jak tedy?

Jak zapůsobit na prvním rande?

Ačkoli si to možná neuvědomujete, na prvním rande záleží mnohem více, než si většina z nás vůbec připouští. V případě, kdy bude rande ok a vše se vyvede podle plánu, pak je to předzvěstí fungujícího vztahu. V opačném případě to může být obrovské fiasko. Máme pro vás několik tipů, jak zapůsobit na prvním rande a udělat ten nejlepší dojem.

Tip první: Vyberte vhodné místo

Jednou z nejdůležitějších věcí je místo pro první schůzku, které by tomuto okamžiku mělo odpovídat. Hodně záleží na tom, jestli se už znáte, nebo jestli se vidíte poprvé. Pokud jste se již viděli, můžete vyrazit třeba na procházku s výhledem nebo na večeři do restaurace. Pokud se uvidíte prvně v životě, radíme zajít si třeba do kavárny.

Tip druhý: Témata pro rozhovor

Cílem prvního rande je poznat toho druhého, dozvědět se o něm nějaké informace a popovídat si. Zamyslet byste se proto měli i nad tématy vhodnými pro váš první rozhovor, kdy se rozhodně nehodí mluvit o bývalých partnerech, politice, sexu nebo financích.

Tip třetí: Oblečení

Šaty dělají člověka, říká jedno známé rčení. Proto si několik dní předem udělejte jasnou představu o tom, co si vezmete na sebe. Nebojte se zvýraznit své ženské přednosti a vsaďte na šaty nebo sukni, nezapomeňte ani na podpatky.

Tip čtvrtý: Líčení

S předchozím bodem souvisí i ten následující – tedy líčení. Make-up v dnešní době používá drtivá většina žen, pokud se ale chystáte na první rande, doporučujeme to s líčidly příliš nepřehánět a raději volit zlatou střední cestu. Určitě není rozumné namalovat se výrazně nebo použít nezvyklé množství make-upu, aby se vás protějšek nelekl, pokud byste se před ním objevila nenalíčená.

Tip pátý: Placení

Kámen úrazu na prvních schůzkách bývá placení. Ačkoli se traduje představa, že by měl platit muž, protože je to projev gentlemanského gesta, ne každý se k tomu takto staví. Ideální je, pokud navrhnete placení pěkně půl na půl. V případě, kdy protějšek navrhne, že zaplatí za vás, neodmítejte.

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *