Pozvěte na rande toho nejdůležitějšího člověka vašeho života: sebe!

Napsal

Nevíte kudy kam, necítíte se v poslední době ve své kůži nebo prostě je nevíte, kde vám hlava stojí? Možná vám jen chybí čas jen pro sebe samotnou. Udělejte si čas jen pro sebe a pozvěte sama sebe na rande. Tato investice se vám tisíckrát vrátí.

Téma sebelásky je omílané v mnoha knihách, článcích i diskuzích. Proto je zřejmé, že je sebehodnota, zdravé sebevědomí a sebeláska jako taková velmi důležitá nejen v ženském světě. Proč je tolik důležitá a jak můžete sama sobě náklonnost nejlépe dokázat?

Sebeláska

Ačkoliv se může zdát, že je to velmi narcistní pojem, nemusíte se bát, že se láskou k sobě samotné povyšujete nad ostatní. To, že sebe milujete a přijímáte takovou, jaká jste, nese jen pozitivní vliv do vašeho života i okolí. Pokud totiž máte zdravé sebevědomí a nezaobíráte se nad vlastním ponižováním nebo kritikou, máte našlápnuto ke šťastnému životnímu stylu.

Je totiž dokázáno, že ten, kdo nad sebou nepochybuje a přijímá sebe se všemi chybami i nedostatky, nemá potřebu hledat problémy u jiných, nehledá chyby na ostatních a nevyvolává zbytečné konflikty, byť jsou třeba jen uvnitř v hlavě. Čistá mysl pak přináší mnohem racionálnější jednání, klidné a láskyplné chování k druhým a radost i z úspěchu ostatních.

Jak pracovat na sebelásce?

Ze všeho nejdříve je potřeba přijmout sebe samotnou i s chybami a nedostatky. Každý člověk dělá chyby, každý má vlastní nedostatky. A právě v té nedokonalosti lze najít tu pravou lidskou dokonalost. Pokud si toto uvědomíte, jste jen krůček od zdravého sebevědomí. A když přidáte ještě kus vděčnosti k vašemu životu, máte vyhráno. S vděčností za každou maličkosti, která vám do života přijde, budete mnohem šťastnější a vaše myšlenky budou o mnoho pozitivnější.

Co když na sebe nemám čas?

Argumentujete tím, že ve snaze o dokonalou domácnost a perfektní péči o děti vám nezbyde ani půlhodina na sebe? Zkuste k sobě být o něco víc upřímní. Rozprostření času je jen otázka priorit. Samozřejmě, pokud jste zrovna po porodu a v rámci šestinedělí jsou vaše priority směřované pouze a jen k miminku, jen těžko v této době budete mít chuť se starat jen a jen o sebe. V jiných případech se ale dá najít řešení, které je mnohdy velmi snadné. Stačí prostě chtít.

Rande v jednom

Zkuste se zamyslet nad tím, jak by vám asi bylo samotný v kině. Zvláštní pocit, viďte? Ostatní návštěvníci kina budou nejspíš koukat, proč jste tam sama, u pokladny musíte zdůraznit, že opravdu chcete jen jeden lístek. Popcorn bude celý jen pro vás. Ano, je to určité vystoupení z komfortní zóny, mile vás ale překvapí, kolik odhodlání a sebejistoty vám takové osamocené rande v kině přinese.

Podobně to funguje i v případě, že si zajdete sama do wellness. Možná na vás budou u recepce koukat divně, většinou se do wellness chodí za romantickým zážitkem ve dvou. To ale neznamená, že si nemůžete vychutnat skleničku šampusu ve vířivce a přemýšlet si jen nad vlastními věcmi. Uvidíte, že v takové chvíli plné relaxu najdete mnoho kladů. které při pozdějším seberozvoji jen oceníte.

Dopřejte si pravidelnou masáž

Vedle klasických měsíčních procedur, do kterých často spadá kosmetika, kadeřník, nehty a řasy, zařaďte také masáž. Uvolňující pocit a péče o tělo je jeden z nejlepších díků, které můžete vašemu já projevit. Masáž má také velmi pozitivní vliv na celkové zdraví a imunitu, proto ji nepodceňujte a dopřejte si ji alespoň jednou měsíčně.

Detox od sociálních sítí

Online detox by si měl dopřát každý alespoň jednou za rok. Vlivem krásných a vyretušovaných fotografií z exotických dovolených můžete brzy podlehnout pocitu méněcennosti a nedokonalosti. Jedině při detoxu pět dojdete k bodu, kdy víte, že dokonalost vypadá úplně jinak a ve vašem případě ji nacházíte uvnitř sebe.

Zdroj foto: www.freepik.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *