2. Díl – 4 tipy jak být skvělou tchýni svému zeti

Když pominu blondýnky tak nejvíce vtipů existuje právě na tchýně. Každá matka se jednou stane tchýní a chce pro svého potomka jen to nejlepší. Pravdou je, že některé to mnohdy silně přehání. V dnešním článku vám prozradíme, jak se stát báječnou tchýní.

XmOCNkbD_6aRRKzKKlgZp6dF0nEpCB1ByEgHDvQ-t9M

Já jsem ti to říkala…

Častou chybou matek, které se snaží uchránit svou dceru, je věta: Já jsem ti to říkala, nikdy sis ho neměla brát! Možná jste za dceru tajně snila o krásném, vzdělaném, upraveném, inteligentním a studovaném člověku. Ona si však domů přivedla „burana“ v riflích. Penězi nesmrdí, zkouší už několikátou školu a stále se hledá. Berte to prostě tak, že je to její život a její zkouška. Ať už to vyjde či nikoliv, každý máme na tomto světě své životní lekce, kterými si musíme projít.

Princové na bílém koni už vymřeli…

Nechejte svou dceru, aby si žila svůj vlastní život – ne ten váš. Kousněte se do jazyku a zdržte se všech jedovatých poznámek. Svůj názor a obavy vyslovit můžete, ale nebuďte nepříjemná. Na svém potencionálním „zeťákovi“zkuste vidět i ty lepší stránky. Určitě se nějaké najdou, když se budete trochu snažit. Možná, že nenosí kravatu, ale umí bezvadně vařit, je manuálně zručný, dceři pomáhá v domácnosti.

Respektujte jejich soukromí…

Bydlíte-li s mladými pod jednou střechou, naučte se akceptovat jejich soukromí. Respektujte jejich prostor a nikdy za nimi nechoďte do pokoje bez ohlášení či zaklepání. Jejich zázemí je důležité a neberte jim ten pocit. Nezmění to ani fakt, že už jste třeba babičkou. Pokud nechcete, aby se doma cítili, jako nezvaní hosté přistupujte k nim s tímto vědomím. Návštěvu jejich soukromí nikdy zbytečně neprodlužujte a nesnažte se na nich vyzvídat, jaké mají plány. Když vám to budou chtít říci, vysloví se sami.

Tolerujte nedokonalost…

Téměř každá maminka si myslí, že má dokonalé dítě. Pokud si je vědoma toho, že dokonalé není, tak je alespoň schopná připustit, že miluje své „nedokonalé“ dítě. Stejně totéž učiňte u vašeho zetě. Tolerujte jeho nedokonalost, protože právě takového ho miluje vaše dcera. Problém nastává v okamžiku, kdy na řadu přijdu i vnoučata. Vzorná tchýně začne svým nezkušeným dětem ukazovat, jak se správně o dítě starat. Je to jejich dítě a oni to určitě zvládnou. Jen proto, že mají jiné výchovné metody, neznamená, že jsou špatní. Když bude v rodině panovat pohoda, věřte, že vaše vnouče může být šťastné i s upatlanou pusou a šatičkami naruby.

Share

Když dojde na to popsat druhé lidi, jde nám to velmi snadno. Ovšem pokud má člověk popsat sám sebe je to složitější. Začnu tedy tím nejzákladnějším. Jmenuji se Gabriela a jsem 72 ročník, takže už něco pamatuji :) Největším žroutem mého času je psaní článků a já jsem za to moc ráda. Pořád je toho spousta, co se člověk může učit. Mimo jiné si snažím vymezit čas pro sport a ruční tvorbu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *