Jak probudit u vás doma tu pravou vánoční atmosféru? Trik je v útulnosti a smíchu

Napsal

Advent klepe na dveře, a tento svátek na samém konci roku donutí i ty největší samotáře vyhledávat rodinnou společnost. S celou rodinou budete doma, a tak je na místě udělat maximum pro tu pravou vánoční atmosféru. Jak na to? Přečtěte si ty nejzásadnější kroky.

Celá rodina zase po roce doma spolu, celé dny plné dobrého jídla a pohádek. Už takhle to zní jako pohádka. Realita však tuto pohádku může změnit v nudu, kdy se každý člen rodiny dívá do mobilu a v podstatě jen předstírá, že s vámi sleduje televizi nebo dokonce konverzuje. V tom horším případě může dokonce dojít ke střetu či hádkám, o což samozřejmě nikdo na Vánoce nestojí. Vyhněte se takovým problémům a zařiďte pro celou domácnost ty pravé, pohodové svátky míru, lásky a radosti.

Vánoce začínají už adventem

Adventní čas je pro děti většinou spojovaný s těšením se na Ježíška. Vy si ale toto těšení můžete užít celá rodina, a prodloužit si tak Vánoce po celý advent. Připravte na každou adventní neděli společný program, na který se budete všichni těšit celý týden. A všední dny si taky můžete ozvláštnit.

O adventních nedělích si můžete připravit program ve formě procházky vánočními trhy ve vašem městě. Nasajete vánoční atmosféru, poslechnete si koledy a ochutnáte vánoční punč nebo trdelník. Koupíte si v místním stánku například jednu vánoční ozdobu, která vám bude připomínat tuto hezkou neděli i o Štědrém dni na vánočním stromečku.

Vánoční karaoke

Při dalším nedělním odpoledni si doma uspořádejte vánoční karaoke. Připravte na televizi koledy i moderní vánoční písničky, které celá rodina moc dobře zná a společně si je zazpívejte. Můžete karaoke připravit i formou soutěže, kdy ostatní jednoho zpěváka bodují. Rodinné vánoční superstar tak bude nezapomenutelným zážitkem, ze kterého se může vytvořit i tradice.

Jděte se také podívat na betlém do místního kostela, připomenete si tak celou historii Vánoc. Nezapomeňte si zajít také do kina na jeden z vánočních filmů. Jeden víkendový den si můžete udělat i velmi pohodový. Rozprostřete deky po obývacím pokoji, pusťte si vánoční film a připravte dobrou horkou čokoládu se šlehačkou. Na první pohled celkem obyčejný den může být zajímavě ozvláštněný.

Malé radosti každý den

Aby byly letošní Vánoce nezapomenutelné a plné radosti i smíchu, je třeba si udělat radost každý den. Připravte každému z rodiny vlastní adventní kalendář s originálními malými dárky na míru. Některý den mohou děti i váš manžel najít v adventním okénku jen malou čokoládu, jiný ale například lístek do kina nebo třeba gumičku do vlasů. Záleží jen na vaší kreativitě, jaká malá překvapení vaši milovaní v adventním kalendáři najdou.

Společné aktivity v domácnosti

Chcete si užít veškeré přípravy Vánoc? Zapojte do pečení vánočního cukroví i děti a nechte je například vykrajovat nebo válet těsto. Sice si možná více zaneřádíte celou kuchyňskou linku, za tu legraci a společný čas to ale rozhodně stojí.

Svíčky dělají atmosféru

V zimě se opravdu brzy stmívá, proto v ponurém a šedém prostředí může brzy přijít špatná nálada nebo dokonce deprese. Tomu je ale třeba se především o Vánocích vyhnout. Nezapomeňte proto hned po příchodu domů z práce a ze školy rozsvítit všechna světla, která najdete. Svíčky na komodě, vánoční svícny i adventní věnec dokreslí celou sváteční atmosféru, navíc zpříjemní celý prostor. Osvítit můžete i dětský pokoj, tam raději zvolte bezpečnější variantu v podobě světelných řetězů nebo koulí na baterky.

Dobrým tipem je také aromalampa, kde nad svíčkou můžete použít jakýkoliv aromatický olej nebo vlastní bylinky namočené ve vodě. Provoníte tak celý prostor. Skvělou volbou je skořice s jablkem, pomeranč nebo vanilka.

Ať už vyberete jakoukoliv společnou zálibu, určitě si celé Vánoce budete pamatovat po celý rok a budete celá rodina vzpomínat na krásný společný čas.

Zdroj foto: www.freepik.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *