Nejkrásnější místa v Malaze

Napsal

Starobylé španělské přístavní město založené v 8. století na vás dýchne svou kouzelnou atmosférou a vy si ho zamilujete na první pohled a navždy. Letovisko s tropickou vegetací, přímořskými promenádami a písečnými plážemi je rozhodně místem, kde strávíte úžasnou dovolenou plnou sluníčka, zážitků a poznání.

Malaga a historie

Po několik století bylo městečko obsazeno Maury, zde si dokonce postavili pevnost, z níž vládli okolí. Jejich přítomnost připomíná Alcazaba de Málaga, starý maurský hrad postavený na hoře Gibralfaro se třemi obvody hradeb a 110 hlavními věžemi. Dnes tu najdete muzeum se sbírkami místních umělců, včetně dvou raných děl slavného Picassa, jehož rodný dům můžete v Malaze také navštívit. V blízkém archeologickém muzeu jsou vystaveny římské památky a sbírka  hispansko-arabské keramiky.

Ještě výš, nad Alcazaba de Málaga, stojí další maurská pevnost Castillo de Gibralfaro, z jejíhož vrcholku je nádherný pohled na přístav a pláže Středozemního moře. Na západní straně stejné hory leží Teatro Romano – ruiny starořímského divadla z doby Augusta. Spoustu krásných památek najdete také ve Starém Městě, včetně úchvatné katedrály ze 16. století, která byla vystavena na místě dřívější mešity.

Když vás omrzí pláže

letní dovolená je především o sluníčku a koupání v moři, přesto vám historická Malaga nabízí i další možnosti vyžití. Když už tu budete, určitě navštivte místní botanickou zahradu La Concepcion s rostlinami z celého světa. Kouzelné jsou zahrady v romantickém stylu, které jsou plné neobvyklých druhů tropických rostlin a exotických květin.

Turisty oblíbená je i historická městská tržnice Mercado de Atarazanas, zvlášť brzy ráno, kdy je plná čerstvě ulovených ryb. Kousek dál, v ulici Calle Marques de Larios, můžete navštívit různé butiky se šperky, oděvy a obuví, kavárny, cukrárny a mnoho obchodů se suvenýry.

 

Share

Recommended Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *