Jak cestovat snadno, bez starostí a nepříjemných překvapení?

Napsal

Těšíte se již na svou další dovolenou? Než si koupíte letenku, zabalíte zavazadla a vydáte se vstříc novým zážitkům, určitě se vám budou hodit následující tipy. S jejich pomocí bude každá vaše cesta snadná, bez komplikací i nepříjemných překvapení. Na všechny scénáře totiž budete připraveni a nic vás nezaskočí.

Jak cestovat snadno

Zkontrolujte platnost cestovních dokladů

Než se pustíte do vybírání destinace a nákupu letenek, zkontrolujte platnost svých cestovních dokladů. Při vycestování do některých zemí je nutné, aby váš cestovní pas byl platný i několik měsíců po vašem návratu. Předtím, než zaplatíte za letenky, si tedy nastudujte informace o lokalitě, kterou se chystáte navštívit.

Svůj pas mějte neustále u sebe

Moderních technologie dělají cestování snazší a efektivnější. Proto můžete mít svůj cestovní pas neustále u sebe. Stačí, když si ho vyfotíte do svého chytrého mobilního telefonu. V případě, že se bojíte toho, že vám telefon někdo ukradne nebo ho ztratíte, můžete si fotografii svého cestovního pasu uložit také na vzdálené úložiště či si jeho kopii poslat e-mailem.

Kontaktujte svoji banku

Chystáte se v zahraničí využívat svou platební kartu? Abyste předešli případným komplikacím, před odletem informujte svou banku o tom, kam se chystáte vycestovat. Při placení na dovolené se tak nebudete muset obávat blokace karty. Včasné informování banky je mnohem jednodušší, než řešení zablokované karty ze zahraničí.

Jak na výměnu peněz a proč s sebou vozit místní měnu?

Přestože na většině míst se dá pohodlně zaplatit kartou, na tržištích, v zapadlých bistrech či třeba u pouličních prodejců musíte využít hotovost. Proto si před cestou do zahraničí určitě vyměňte nějaké peníze. Pokud se ale chystáte do destinace, kde se neplatí eurem ani dolary, dobře si rozmyslete, kolik peněz si ve směnárně necháte vyměnit. Peníze, které si přivezete zpátky domů budete muset opět směnit na české koruny. Při výměně mincí a bankovek se obloukem vyhněte pochybným směnárnám s nevýhodnými kurzy.

Slevové a věrnostní karty na dovolenou nevozte

Před cestou na letiště si udělejte pořádek ve své peněžence a vše, co nebudete v cílové destinaci potřebovat, nechte doma. Řeč je o slevových a věrnostních kartách, účtenkách, kartičkách od lékařů s datem další návštěvy a podobně. Pokud se na letiště nechystáte jet vlastním vozem, nebudete potřebovat ani doklady od auta. Stejně tak není nutné s sebou vozit řidičský průkaz, pokud neplánujete na dovolené řídit. Jestli se vám představa generálního úklidu peněženky nezamlouvá, můžete situaci vyřešit koupí její cestovní verze.

S předstihem si stáhněte praktické aplikace do svého telefonu

Kromě pasů, letenek a peněz si sbalte i šikovné aplikace, které se vám v cizí zemi budou hodit. Dopředu si udělejte průzkum a stáhněte si do svého mobilu všechny aplikace, o kterých si myslíte, že by vám mohly přijít vhod. Jednat se může o mapy, aplikace související s ubytováním, taxi službami a podobně.

Důležité položky si vždy sbalte do příručního zavazadla

Ztráta kufru je noční můrou každého, kdo se chystá na dovolenou. Proto si pro jistotu vše důležité, co budete na dovolené potřebovat, sbalte do příručního zavazadla. Kromě dokladů si zabalte také léky, náhradní spodní prádlo, kartáček na zuby, pastu a jedno náhradní oblečení.

Když se na dovolenou pečlivě připravíte, nezastihne vás žádná situace nepřipravené a se vším si snadno poradíte. Cestování se tak pro vás stane mnohem příjemnějším. cestovní horečka odezní a zbytečný stres zcela odpadne. Cestujte chytře a na svou příští dovolenou se dobře připravte.

Zdroj foto: www.freepik.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *