Kde si nejlépe v Rakousku zalyžovat?

Napsal

K zimě neodmyslitelně patří sníh a s ním spojené zimní radovánky. Bohužel ho rok od roku ubývá a české zimy nejsou tak bohaté, jako bývaly před několika roky až desetiletími. Proto jste-li vyznavači zimních sportů, a to v jakékoliv podobě, jistě přemýšlíte, kam se vydat, abyste o tyto požitky nebyli nikterak ochuzeni.

Česká lyžařská střediska, ať již se jedná o Harrachov, Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou, Bedřichov, Rokytnice nad Jizerou, Ještěd, Lysou horu v Krkonoších, Klínovec, Zadov, Železnou Rudu a mnohé další, dokážou nabídnout spousty vyžití, přeje-li tomu počasí. Jelikož se nejedná o tolik vysoce ležící lokality, jako nabízí okolní státy, mnohdy je za zimou a sněhem lepší vyrazit o kus dále, za hranice.

Kde vás jistě zima a sněhové podmínky nezklamou? Pojďme si ukázat přehled těch nejlépe z Čech dostupných, ležících v sousedním Rakousku. Tento náš soused je coby kamenem dohodil, obzvláště žijete-li v jižní části Čech. Dokáže poskytnout podmínky nejen pro začínající lyžaře, ale i těm, kteří si spíše rádi zakusí náročnější stupně sjezdovek anebo i freeride. Sjezdovky bývají perfektně udržované, jsou dostatečně dlouhé a široké a pokryté kvalitním sněhem.

Zillertal

Toto lyžařské středisko je zasazeno ve Východním Tyrolsku. Z Prahy se k němu dostanete za pouhé čtyři a půl hodiny. Zillertal je předně oblíbený a vyhledávaný díky svému ledovci, na kterém se dá vydovádět během celého roku. Jedná se o nejrozsáhlejší alpské středisko, které se pyšní sjezdovkami dlouhými více než 660 kilometrů, na kterých se v provozu 170 moderních lanovek a vleků. Středisko a jeho sjezdovky spojuje propracovaný systém skibusů, proto je výhodně si zakoupit skipas pro celý Zillertal region, abyste tak mohli obrazit všechny sjezdovky dle libosti.

Lyžařská oblast je rozdělena do několika rozsáhlých oblastí:

  1. Fügen a Hochfügen
  2. Spieljoch,
  3. Mayrhofen a Fikenberg,
  4. Hintertux.

Fügen

Fügen je největší oblast tohoto regionu, během sezóny velice rušná. Hochfügen bývá o něco méně vytíženější, nacházející se ve výše položené oblasti, proto mívá lepší sněhové podmínky. Vyhledáván bývá předně lyžaři, kteří vyžadují náročnější terén, snowparky anebo závodní tratě. Freeride je jeho nedílnou součástí.

Spieljoch

Spieljoch je koncipován především pro rodiny s dětmi, které se nejlépe vyřádí na tzv. funslopes. Tyto sjezdovky mají zábavné tunely a další atrakce, na kterých se děti mohou dosyta vydovádět.

Mayrhofen a Fikenberg

Mayrhofen a Fikenberg jsou ideálními místy pro ty lyžaře, kteří preferují volný styl, rychlé sjezdy pro snowboardisty a zároveň pro ty, kteří si po dni stráveném na svahu rádi vyrazí do ruchu velkoměsta, užít si společenského života. Mayrhofen se svým vrcholem Penken je místem, kde se pro své tréninky sjíždí rakouská reprezentace.

Hintertux

Hintertux je část s ledovcem a jako jediná v Rakousku návštěvníkům nabízí možnost celoročního lyžování.

Ischgl

Rakouský Ischgl je rájem nabízející perfektně upravené lyžařské sjezdovky, freeridové části, velkolepý noční život a dokonalé kochání se místní krajinou. Rušná to oblast je tedy nejen ve dne. Ischglské noční kluby lákají na své bujaré party a koncerty, kde můžete spatřit světově známé zpěváky.

Palinkopf

Chcete-li vyzkoušet něco zcela netradičního, zamiřte na sjezd červených a černých sjezdovek, tzv. „Duty Free Run“. Ten vede od rakouského vrcholu Palinkopf až do švýcarského Samnau. Sjezd doprovázející úžasné pohledy na okolní útesy a zasněžená pohoří.

Grespitz a Idjoch

Kromě vrcholu Palinkopf se v rakouské části lyžuje ještě na sjezdovkách Grespitzu a Idjochu. Oblasti jsou vysoce položené a zároveň vybavené pro účely umělého zasněžování, proto se zde lyžuje až do jarních měsíců, mnohdy i začátkem měsíce května.

Nejdelší místní sjezdovka Eleven nabízí sjezd dlouhý 11 km, nicméně je vhodná pro zkušenější lyžaře. Mimo jiné si zde můžete okusit jízdu na boulích. Freeriderům se bude líbit oblasti Höllenkar. A Snow Park Boarder´s Paradise zase patří mezi největší a nejbohatší areály svého typu v Evropě. Obsahuje řadu míst pro skoky společně s překážkami.

I běžkaři si zde přijdou na své, určená je jim oblast Paznautal Silvrettaloipe Ischgl-Galtür.

Zdroj foto: www.freepik.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *