Přivítejte jaro detoxikací těla

Napsal

Jaro přivítejte detoxikací tělaJaro. Příchod ročního období, na které se těší spousta žen. Venku cvrlikají ptáčci, začínají kvést rostliny a člověk už není tolik zamračený jako přes zimu. Musíme tělo zase zregenerovat a připravit na teplé počasí. Nejlepším způsobem je proto detoxikace, která se postará o vnitřní zdraví člověka

Přírodní způsoby

Jako byste slyšela svojí babičku: Táák, Markétko, na bolístku ti pomůže tato bylinka, na nachlazení si udělej odvar s těchto kvítků, pro psychickou pohodu zase slouží usušené lístečky … Nevím, jak to prarodiče dělali, ale v přírodě našli způsob na vyléčení většiny chorob. Dnes sice věříme především kulatým barevným práškům, ale když je to jaro, zkusme se vnitřně vyčistit také přírodní cestou.

Voda, voda, voda

Očista těla vodou znamená, že postupně zvýšíme svůj denní příjem čisté neperlivé vody. Tekutina, která se dostane do organismu, začne všechny škodlivé látky rozpouštět. Toxiny se tedy nemají nejmenší šanci ubránit, prochází ledvinami a odchází z těla pryč. Tak ve zkratce vypadá průběh detoxikace těla i orgánů. Samozřejmě jezte hodně ovoce a zeleniny. Obsahují nejen vodu, ale i důležité vitamíny.

Není nad rostlinky

Teď je trhat sice ještě nemůžete, ale než se nadějete, bude jich všude plno. Řeč je o léčivých bylinkách, které čisticí efekt podporují – kopřiva a pampeliška. Z květů pampelišky i kopřivy lze připravit velice zdravý čaj. Ten kromě podpory detoxikace a likvidace toxinů pomáhá organismus probudit a navíc mu dodá potřebnou imunitu proti prvním jarním onemocněním. Odborníci doporučují užívat léčivý čaj minimálně tři týdny třikrát denně. Samozřejmě je můžete střídat či doplňovat, například výborný je ochucený včelím medem.

Běžte se vypotit

Sauna? Nevěříte vlastním očím. „Proboha, vždyť pak nastydnu,“ si můžete říkat. Je to však omyl, milé dámy. Právě naopak. Krátké ale pravidelné pocení v sauně lidský organismus otuží, zaručí mu silnou imunitu a bacily ho proto překonají jen stěží. Takže si pro příště zapamatujte postup – vysaunovat, osprchovat studenou vodou a to vše maximálně třikrát za sebou. Nebojte, je to zdravé a velmi prospěšné. Vezměte s sebou kamarádku, ať vidíte, že střídání tepla a studené vody opravdu nic špatného nedělá. Bude se vám to zaručeně líbit.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *