Jak být v životě jednoduše šťastnější?

Napsal

Kdo by netoužil po šťastném a spokojeném životě? Zatímco některé věci neovlivníte, jiné ano. Naučte se být šťastní a praktikujte následující tipy.

Jak být šťastnější?

Nasaďte úsměv

Umíte se usmívat na povel? Nemyslíme tím falešný úsměv, který nasadíte v případě, že chcete schovat své skutečné pocity, ale ten skutečný. Právě úsměv totiž dokáže nastartovat produkci hormonu štěstí a zlepšit vám náladu.

Neumíte-li se sami od sebe a bezdůvodně začít usmívat, začněte třeba tím, že se na sebe každé ráno usmějete do zrcadla před odchodem do práce.

Buďte vděční

Máte kde složit hlavu, máte po svém boku lidi, na které se můžete spolehnout, pracujete v prostředí, kde to máte rádi a věnujete se ve svém volném čase svým oblíbeným koníčkům? I to jsou důvody k tomu, být šťastní. Naučte se být vděční za to, co máte. I ve dnech, kdy máte náladu pod psa a máte pocit, že se vám v ničem nedaří, se najdou věci za které můžete být rádi.

Odborníci doporučují vést si takzvaný deník vděčnosti. Do něj si pravidelně zapisujte vše, za co jste ve svém životě vděční, co vám dělá radost, co se vám povedlo a podobně. Až opět přijde den, kdy budete mít špatnou náladu, stačí si deník otevřít a připomenout si věci, které vás činí šťastnými.

Spěte

Někdy je nejlepší se na danou věc vyspat. Ve chvíli, kdy před sebou máte náročnou pracovní výzvu, čeká vás nepříjemná schůzka nebo naopak i nějaká příjemná činnost, je nejlepší hodit starosti i očekávání za hlavu a jednoduše si jít večer brzo lehnout. Dospělý člověk by si měl každou noc dopřávat alespoň sedm hodin kvalitního spánku. Dodržujete toto doporučení?

Osvojte si dechová cvičení

Máte často ztuhlá ramena a jste neustále ve střehu? Nedovolte stresu a strachu aby vás ovládaly a postavte se jim čelem. Praktická a účinná jsou dechová cvičení, díky nimž si osvojíte dlouhé a hluboké dýchání. Tak se do vašich plic dostane více vzduchu a lépe se vám prokrví také mozek. Až si příště všimnete, že dýcháte příliš rychle a mělce, počítejte si při každém výdechu i nádechu alespoň od jedné do pěti a snažte se dýchat skutečně zhluboka.

Přestaňte se srovnávat s ostatními

Podáváte v práci horší výsledky než vaši kolegové? V posilovně si všímáte, že lidé okolo vás běží na pásu rychleji a jsou při cvičení silnější než vy? Přestaňte se srovnávat s ostatními a zaměřte se na svůj vlastní pokrok. To, že ostatní lidé mají rychlejší tempo než vy ještě neznamená, že jste méněcenní či snad neschopní.

Každý máme jiný rytmus a ne všichni postupujeme stejně rychle. Neustálým porovnáváním s ostatními ničeho nedoclíte a akorát budete pociťovat pocity smutku a podráždění. Zkuste pohlížet na výsledky ostatních jako na motivaci a důvod, proč na sobě nepřestat pracovat.

Přestaňte trávit tolik času na telefonu

Chytré mobilní telefony jsou rozhodně praktické a zjednodušují nám každodenní život. Kdykoliv a odkudkoliv můžete zavolat kamarádkám a probrat, co je nového. Jenže ne vždy jsou mobilní telefony přínosem. V některých situacích vás mohou stresovat a třeba u vás vyvolat až deprese.

Zkuste dát svůj telefon čas od času z ruky a více se věnovat tomu, co se skutečně děje okolo vás, nikoliv v online prostoru.

Starejte se o svou tělesnou schránku

Udržujte se v dobré kondici, myslete na své psychické zdraví a docházejte na pravidelné kontroly k lékařům. Když budete mít přehled o svém tělesném stavu, nebudou vás zužovat obavy z možných nemocí.

Žijte přítomností, myslete na své fyzické i psychické zdraví a buďte vděční za to, co máte a kde až jste. Na všem se dá najít něco pozitivního a náladu vám dokáže zlepšit i úsměv, kterým se ráno před odchodem do zaměstnání odměníte v zrcadle.

Zdroj textu: www.healthline.com

Zdroj foto: www.freepik.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *