Jak a čím si na podzim posílit imunitu?

Napsal

Podzim je již skoro tady – alespoň tedy co se týče počasí a panujících teplot, kalendářně letošní rok začíná podzim až 22. září a my si tak na jeho oficiální kralování musíme ještě chvíli počkat. Vzhledem k rozmarnému počasí a jeho nepředvídatelným výkyvům rozhodně není od věci zamyslet se nad tím, jak si právě teď posílit imunitu, aby vás poletující bacily nezaskočily.

shutterstock_348737342

Nechcete-li se s příchodem barevného podzimu doma potit v posteli, pít horký čaj a zásobovat své tělo prášky proti nachlazení, pak zůstaňte s námi a přečtěte si dnešní článek. Zamysleli jsme se nad tím, jak a čím si teď můžete posílit imunitu, aby vás neskolila chřipka ani jiné viry. Chcete vědět více? Pak čtěte dál!

Jak a čím si posílit imunitu?

Ačkoli podzim patří k nejkrásnějším obdobím, kdy jsou stromy vesele barevné a příroda se halí do pestré palety nejrůznějších odstínů, je rovněž velmi nevyzpytatelný a dokáže nás nemile překvapit výkyvy teplot, kdy se teplejší dny budou střídat s těmi chladnějšími. Předejděte bacilům, které teď na vás budou útočit ze všech stran s pomocí našich rad, jak posílit imunitu!

 1. Pozitivním pohledem na svět bacily odradíte!

  Nechceme vás přesvědčovat, abyste vzali lékárnu útokem a utratili balík peněz za různorodé vitamínové přípravky a léky, o jejichž účinnosti lze mnohdy pochybovat. Naše první rada je mnohem jednodušší – stačí pouze pozitivně myslet, dívat se na život s úsměvem a být jednoduše šťastní. Není nic lehčího, než zkrátka všechny starosti a podzimní neduhy hodit za hlavu a mít radost. Věřte nebo ne, ale bacily tím odradíte!

 2. Odpočívejte kdykoli to půjde!

  Bacily a viry nebudou mít sebemenší šanci, budete-li na jejich útoky dostatečně silní. Imunitu můžete posilovat i tak, že se jednoduše dobře vyspíte a nebudete se v otázce spánku šidit. Je až překvapivé, jak velký vliv má na naše zdraví, fyzickou i psychickou kondici pořádná dávka vydatného spánku. Nebojte se tedy vyspat do růžova!

 3. Bez vitamínů máte menší šanci na úspěch!

  Ačkoli jsme o pár řádků výše říkali, že vás nechceme nutit do přejídání se přípravky z lékárny, co se týče vitamínů, musíme společně udělat kompromis. Bez těch se vaše tělo neobejde a bude-li jich mít naopak málo, dává tak nachlazení jasnou zelenou, aby si pohrála s vaší obranyschopností a imunitou. Nedovolte tedy, aby nad vámi chřipka vyhrála tak snadno a zásobujte své tělo vitamínem D, B a A!

 4. Očkování pro jistotu!

  Jedním z nejúčinnějších a zároveň i nejefektivnějších způsobů, jak si posílit imunitu proti podzimním nemocem, je očkování, které má až 80% prokázanou úspěšnost. Nejste-li tedy odpůrci této alternativy, pak se objednejte na očkování a složte tak bacily na lopatky.

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *