Smlsněte si na redukční dietě

Napsal

VSmlsněte si na redukční dietěyzkoušela jste už hodně diet a jen tak nějaké nevěříte? Největším problémem u vás je trpělivost, chuť a nakonec i málo pevná vůle? V tom případě vyzkoušejte dietu, kterou si nejen můžete naplánovat podle chutí, ale bezpochyby si na ní smlsnete. Přesvědčte se samy.

Dodržujete zásady

Zlatým pravidlem redukční diety je sníst každý druhý den maximálně 3000 kJ. Zní to možná děsivě, ale věřte, že úspěch je zaručený. Při normální dietě se tělo přepne na úsporný režim a začne se bránit odbourávání zásob. Po čase se pak hubnutí úplně zastaví. Pokud snižujete váhu pouze každý druhý den, úsporný režim se nestačí zapnout. Ovšem pozor, to vám nedává volnou ruku k přejídání. Časem poznáte rozdíl mezi chutí a opravdovým hladem. Často se pak vyplatí, když místo pšeničného chleba vypijete skleničku vody, mléka či syrovátky. Tekutina žaludek zaplní, ale zároveň mu dodá i potřebné látky. Dietu si pak můžete naplánovat třeba takto:

Snídaně

Müsli s lesními plody
Nechte přes noc rozmrazit 200 g mražených lesních plodů, podle chuti je můžete rozmixovat nebo nechat vcelku. Do misky s ovocem přidejte 50 g kukuřičných lupínků. Jednu lžíci nízkotučného bílého jogurtu a dochuťte kapkou medu a špetkou soli.

Banánový nápoj
Oloupejte jeden velký zralý banán, smíchejte se lžičkou medu. Rozmixujte a zřeďte dle chuti minerální vodou.

Oběd

Zelná polévka s paprikou
Nakrájejte jednu papriku na proužky a s jednou nasekanou cibulí poduste v hrnci na rozpáleném oleji. Zalijte 250 ml zeleninového vývaru a přidejte 200g nakrájeného zelí, trochu kmínu, nasekaný česnek, chilli a uvařte doměkka. Dochuťte solí a pepřem.

Tykvový krém s hráškem
Smíchejte 20 ml zeleninového vývaru a 50 ml pomerančové šťávy. Přidejte 200 g najemno nakrájené tykve a uvařte doměkka. Rozmixujte a opět dochuťte solí, pepřem nebo kajenským okořením. Nakonec přidejte 50 g mrazeného hrášku a krátce povařte.

Večeře

Na poslední denní jídlo zvolte ryby a mléčné výrobky. Bílkoviny, které tyto výrobky obsahují, člověka nejen zasytí, ale pomohou organismu zbavit se pár kil navíc. Z vodních pokladů jsou vhodné především tuňáci, tresky či filé upravené například na olivovém oleji či na páře. Nevadí ani rybí pokrmy z plechovky.

Plán na volné dny

Můžete se odměnit jednou malou sladkostí za den.
Jídla volte libovolně, ale vhodnější jsou poloviční porce.
Nepijte slazené, obarvované či jinak ochucované nápoje.

Čím můžete hubnoucí kúru doplnit

Ráno vypijte nalačno skleničku vlažné vody s kapkou olivového oleje nebo kapkou citronu.
Zhubnout pomůže i čtvrthodinka cvičení a to každý den.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *