Zdravější koktejly plné chuti

Napsal

Zdravější koktejly plné chutiA je to tu zase, letní náladička s sebou přináší nejen dobrou náladu, ale také chuť se bavit. Většina lidí si zábavu nedokáže představit bez kapky alkoholu. My vám proto přinášíme vaše oblíbené nápoje, které jsou méně kalorické – chuť zůstává a kila mizí!
Zároveň vás seznámíme s riziky, které jsou s koktejly spojeny, ať víte, na co si máte dát pozor.

Tyto koktejly zná určitě každý, a pokud ne, možná dobře, my vám teď představíme 5 koktejlů, které jsou ve společnosti moc oblíbené, vzápětí na to vás seznámíme s lahůdkami, které tyto kalorické bomby nahrazují a chutnají stejně, ba dokonce lépe.

Cosmopolitan

• 4 cl vodky, 2 cl cointreau (pomerančový likér), 2 cl brusinkového džusu, 1 cl limetkové šťávy → Vše promícháno s ledem v šejkru. 251 kalorií!
NAHRAĎTE  :

Apple Martini

• 4 cl vodky a 4 cl likéru s příchutí kyselých jablek, 1 cl citronové šťávy. → Vše protřepejte v šejkru s ledem. Sklenici ozdobte kouskem kyselého jablka. 160 kalorií – ušetříte 91 kalorií

______________________________________________________________________________

White Russian

6 cl vodky, 3 cl kahluy, 3 cl smetany. → Vše nalito do sklenky s ledem a sklenkou opatrně zakrouženo tak, aby se suroviny promíchaly. 338 kalorií!
NAHRAĎTE :

Mudslide

• 2 cl vodky, 2 cl baileys a 2 cl kahluy. → Vše řádně promíchejte v šejkru s ledovou tříští. Nalijte do sklenic. Koktejl můžete ozdobit kakaem. 184 kalorií – ušetříte 154 kalorií

_______________________________________________________________________________

Long Island Iced Tea

2 cl vodky, 2 cl tequily, 2 cl bílého rumu, 2 cl ginu, 2 cl triple secu (pomerančového likéru), 1 cl koly a 3 cl citronové šťávy. → Vše promícháno s ledem. 323 kalorií!
NAHRAĎTE :

Tequila Sunrise

• 9 cl tequily, 18 cl pomerančového džusu, 3 cl grenadiny. → Do sklenky s ledem nalijte džus s tequilou nakonec grenadinu a už nemíchejte. 209 kalorií – ušetříte 114 kalorií

_______________________________________________________________________________

Margarita

• 4 cl tequily, 1,5 cl triple secu, 3 cl limetové šťávy. → Vše umixováno s ledem dohladka. Sklenice ozdobena limetou či jahodou. 310 kalorií!
NAHRAĎTE :

Mojito

• 4 cl bílého rumu, čerstvá máta, limetka, 3 lžičky třtinového cukru, sodovka. → Ve sklenici utřete mátu, cukr a limetku. Přidejte rum a dolijte sodou. 132 kalorií – ušetříte 178 kalorií

_________________________________________________________________________________________

Tom Collins

• 9 cl ginu, 6 cl citronové šťávy, 1,5 cl cukrového sirupu, sodovka na dolití. → Vše kromě sody protřepáno v šejkru, nalito do sklenice a dolito sodou. 208 kalorií!
NAHRAĎTE :

Martinez

• 4 cl červeného vermutu, 5 cl ginu, trocha třešňového džusu, 2 cl orange bitteru, led. → Vše promíchejte a podávejte  se sklenici na sekt. 105 kalorií – ušetříte 103 kalorií

NA CO SI DÁT U DRINKŮ A NÁPOJŮ POZOR!

1) Dvojité dávky

Některé koktejly se dělají 2x větší, a proto je v nich dvakrát více kalorií. Velká Margarita ( má asi 4 deci) obsahuje 680 kalorií – a to je více než dvojitý cheeseburger!

2) Příliš alkoholu

Alkohol není nekalorický, jak si mnozí myslí. Vybírejte si proto takové drinky, ve kterých není panáků přespříliš. Koktejly mohou chutnat skvěle a kolikrát i lépe s menším množstvím alkoholu. Třeba taková Tequila Sunrise nebo Martini.

3) Zákeřný sirup

V sirupech se skrývá spousta cukru a tudíž i kalorií. Vybírejte si proto koktejly, do kterých se příliš sirupu nedává. I ty bez sirupů jsou skvělé.

JAK NEMÍT KOCOVINU?

Nemíchejte koktejly s vínem a pivem! Vyhýbejte se drinkům s bublinkami – ty urychlují vstřebávání alkoholu do krve a zvyšují riziko kocoviny.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *