Příznaky těhotenství v prvních dnech, aneb každá to vnímáme jinak

Napsal

Měla jste nechráněný pohlavní styk, již několik dní čekáte na opožděnou menstruaci a v hlavě si začínáte pohrávat s myšlenkou, jaké jsou příznaky těhotenství v prvních dnech. S jistotou vám graviditu může potvrdit buď domácí těhotenský test, kterých je v současné době k dostání nepřeberné množství a který vám těhotenství pomůže odhalit již poměrně brzy po úspěšném početí, nebo váš ošetřující gynekolog, který dle ultrazvuku rovněž pozná, zda ve vás již roste nový život. Příznaky těhotenství v prvních dnech mohou být u každé ženy rozdílné a zatímco pro jednu je typická nesnášenlivost určitých pachů, pro jinou je jasným poznávacím znamením zvýšená citlivost prsou. Nejste si jistá, zda jste či nejste těhotná? Pak si nenechte ujít následující řádky, ve kterých se společně podíváme na zoubek příznakům gravidity!

unspecified

Příznaky těhotenství v prvních dnech, aneb každá to vnímáme jinak

Jak již bylo řečeno o pár řádků výše – příznaky těhotenství v prvních dnech se mohou u každé ženy lišit, navíc některé z příznaků mohou být projevem i blížící se menstruace, na kterou netrpělivě čekáte nebo naopak doufáte, že se tentokrát vůbec nedostaví. Je proto třeba brát příznaky těhotenství s nadsázkou a nechat se ujistit lékařem.

  • Zvýšená citlivost čichu

    Jedním z příznaků těhotenství může být zvýšená citlivost čichu, která se dle studií projeví až u 80% těhotných žen a to již na samotném začátku gravidity. Velmi často se proto stává, že vám začnou být nepříjemné i takové vůně, které vám ještě před nedávnem vůbec nevadily nebo naopak vám začne vonět něco, co jste dříve nemohli ani cítit. Zvýšená citlivost čichu je způsobena zvýšený objemem průtoku krve v těle těhotné ženy, která se zvýší až o 40%.

  • Nutkavá potřeba na malou

    Potřebujete poměrně často čůrat, ale nemáte žádné další příznaky, které by nasvědčovaly i zánětu močového měchýře, se kterým se rovněž častá potřeba na malou spojuje? Pak i tohle může být příznakem vašeho těhotenství, neboť v tomto období se více prokrvuje vaše pánev a dochází tak k podráždění močového měchýře. Ten si to samozřejmě nenechá líbit a oplatí vám to častou potřebou na malou.

  • Bolesti v oblasti podbřišku

    Nejedna těhotná žena by nám dala za pravdu, že mezi časté příznaky těhotenství v prvních dnech bezesporu patří i bolesti v oblasti podbřišku, které mohou být doprovázeny i jemným špiněním. K bolestem dochází vlivem hormonálních změn, které v těle těhotné ženy nastávají vlivem zvýšené hladiny progesteronu, zároveň mohou bolesti doprovázet uhnizďování vajíčka, ke kterému dochází několik dní po nechráněném styku. Pozor ale, bolesti v podbřišku mohou být i tichou předzvěstí blížící se menstruace, která jen má několik dní zpoždění.

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *