Věci, které byste měla v domácnosti čistit denně

Napsal

Říká se, že čistota je půl zdraví, a i když se snažíte mít stále uklizeno, existují věci, kterým byste měla při úklidu věnovat mnohem více pozornosti. Pokud budete mít totiž stále čisté následující předměty, máte vyhráno.

1.      Ručníky a utěrky

I když špinavě nevypadají, utěrky patří mezi nejvíce kontaminované předměty v kuchyni. Totéž ale platí i pro ručníky v koupelně a na toaletě. Ručníky se rychle špiní, protože je používáte více než jednou denně. Proto tyto dvě věci byste měla měnit každý druhý den, ideálně denně, zvláště pokud máte velkou rodinu.

2.      Kuchyňská linka

Velkým zlozvykem nás všech je odkládat si předměty jako jsou klíče, doručenou poštu, peněženku, a dokonce telefon na kuchyňskou linku. Na první pohled na tom není nic špatného, ovšem všechny tyto věci jsou plné bakterií, které se snadnou dostanou na pracovní desku. Snažte se tohoto zlozvyku zbavit. A i když je kuchyňská linka už pár dnů netknutá, dezinfikujte ji denně.

3.      Sprchový kout

Ve sprchovém koutu se to bakteriemi a plísněmi jenom hemží. Abyste tomu zabránila, po každém sprchování setřete jak stěnu, tak dveře sprchového koutu stěrkou nebo hadříkem. Hlavním cílem je zbavit se vlhkosti.

4.      Kávovary

Čerstvý šálek kávy je k nezaplacení. A právě kávovar je rájem pro bakterie a plísně. Nejlepší je umýt odnímatelné části kávovaru po každém použití.

5.      Špinavé nádobí

Zbylá omáčka a drobky jsou lákadlem pro různý hmyz, nehledě na rychle se množící bakterie. Snažte se, než půjdete spát, umýt všechno špinavé nádobí nebo ho opláchnuté schovejte do myčky.

6.      Umyvadlo a dřez

I když si možná myslíte, že po umytí rukou nebo po nádobí bude umyvadlo nebo dřez čistý, ve skutečnosti za sebou zanecháváte špínu a bakterie. A to i když k mytí používáte různá dezinfekční mýdla či saponáty.  Abyste se zbavila veškerých nečistot, budete muset použít houbičku, dezinfekci, čisticí prášek a také hydroxid sodný na ucpaný odtok, který je věčně plný vlasů.

Zdroj foto: pixabay.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *