Užitečné tipy pro zdravé spaní

Napsal

Zdravé spaní je pro každého z nás velice důležité. Uvědomte si, že spánkem strávíte třetinu vašeho života a jen kvalitní spaní vám dokáže zajistit dostatek energie a psychické i fyzické pohody. Pokud se dobře nevyspíte, probudíte se do nového dne bez nálady, budete rozmrzelí a protivní, což se negativně projeví jak v osobním, tak i kariérním životě. Chcete-li si dopřát skutečně zdravé spaní, pak byste měli vědět, jak tohoto stavu docílit.

shutterstock_30655258

Důležitost spánku rozhodně není radno podcenit. Mnoho lidí svůj spánek šidí, nespí tolik hodin, kolik jejich tělo potřebuje nebo naopak spí v prostředí, které na jejich spánek negativně působí nebo jej dokonce ruší. V dnešním článku vám přinášíme několik tipů pro zdravé spaní, které byste si určitě neměli nechat ujít!

Užitečné tipy pro zdravé spaní, aneb jak se vyspat dorůžova?

Možná patříte k lidem, kteří se rádi vyspí a rádi si dopřejí dostatek hodin klidného a ničím nerušeného spánku. Jenže i přes veškerou snahu se vám ne vždy podaří spát celou noc, často se budíte, ráno se probouzíte vyšťavení a bez elánu do jakýchkoli aktivit. A to je špatně! Proto jsme pro vás připravili několik tipů pro zdravé spaní, po kterém nehrozí, že byste se ráno probudili bez úsměvu od ucha k uchu!

Tip první: opravdu kvalitní matrace

Možná vám to bude znít jako klišé, ale kvalitní matrace je pro zdravý spánek naprostý základ. V současné době můžete vybírat ze skutečně pestrého množství výrobků, mezi nimiž si každý dokáže najít to pravé ořechové. Velice oblíbené jsou matrace z paměťové pěny, které jsou známé pro svou schopnost dokonale se přizpůsobit lidskému tělu. Další alternativou jsou matrace z líné pěny vyrobené ze směsi PUR a HR pěny, které disponují perfektní tepelnou roztažností, která působí proti vzniku proleženin. Jistotou, u které nemůžete sáhnout vedle, jsou zdravotní matrace, které jsou sice drahé, ale rozhodně se vyplatí.

Tip druhý: vyhněte se stresu

Věděli jste, že jedním z nejčastějších důvodů nespavosti je nadměrné působení stresu? Určitě to není žádné překvapení. Měli byste se naučit odbourat napjaté stavy, které vám nedají večer usnout, které vás nutí se v noci několikrát vzbudit a hledat správnou polohu a které rovněž mohou za to, že se ráno probouzíte protivní a rozmrzelí. Můžeme vám doporučit aromaterapii, s jejíž pomocí zvládnete z těla odplavit nahromaděný stres a do postele tak budete ulehat klidní a s čistou hlavou. Někomu rovněž pomáhá pustit si před spaním na pár minut oblíbenou hudbu, jiný se uklidní tím, že si přečte poutavý příběh v knize. Co zkusíte vy?

Tip třetí: zajistěte si klid

Je logické, že pokud budete mít v ložnici rušno, jen stěží se vám podaří zamhouřit oka a upadnout do říše sladkého snění. Důležité proto je zajistit pro sebe co možná nejklidnější prostředí, ve kterém nebudete mít problém usnout. Vytěsněte z ložnice všechny rušivé elementy v podobě televize, rádia, tikajícího budíku nebo počítače. Nic z toho totiž do ložnice nepatří!

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *