Tréninkem mozku předejdete Alzheimerově chorobě
Napsal Marks
Přirozené slábnutí některých funkcí mozku spojené s věkem nás po padesátce může připravit o zaměstnání, po sedmdesátce o řidičský průkaz a po osmdesátce třeba i o život. Co s tím? Trénink mozku je soubor cvičení a technik, díky kterým se budete lépe koncentrovat, více si pamatovat, rychleji reagovat a jasněji myslet. Pomůže bystřit mozek a zastaví slábnutí jeho funkcí.
Trénink si poradí i s Alzheimerem
Tréninování mozku také působí jako prevence Alzheimerovy choroby. Je pravda, že dosud neumíme Alzheimerovu chorobu vyléčit, ale víme, že to, co jí dokáže úspěšně bránit je celoživotní různorodá aktivita, učení, koníčky, společenské aktivity a trénink mozku. Jistě najdete ve svém okolí starší lidi svěží a činorodé a nemocné, zapomínající. Při porovnání jejich duševních aktivit máte svůj vlastní průzkum, který jednoznačně určí, že duševně pracující je viditelně v lepším stavu.
Oddaluje stárnutí
Neustálé procvičování mozku je také jediným pomocníkem, který oddaluje duševní proces stárnutí. Navíc je to logické – pokud chcete mít fyzickou kondici, tak trénujete – běháte či cvičíte. Pokud chcete být v kondici i po psychické stránce, je třeba trénovat také. Ale jak trénovat mozek? Luštěte křížovky, sledujte televizní soutěže nebo třeba hrajte karty či pexeso.
V jistém smyslu platí pro mozek stejná pravidla jako pro svaly. Čím více ho namáháme, tím zlepšujeme jeho schopnosti. Někdo může v osmdesáti běžet maraton, jiný sotva chodí. Není třeba, aby náš mozek byl v osmdesáti schopen maraton uběhnout, postačí, když bude podávat takový výkon, abychom udrželi krok s mladšími, cítili se dobře v zaměstnání i po padesátce, byli schopni řídit auto a dokázali se o sebe postarat i ve vyšším věku.
Hrajte počítačové hry
I počítačové hry trénují mozek. Navíc vůbec nemusíte mít super moderní počítač ani velké znalosti o počítačové technice. Bohatě stačí funkční myš. Jednoduše si vyberte hry, kde pouze klikáte myší a řídíte se podle pokynů na obrazovce. Tento systém rozvíjí kognitivní funkce, to znamená všechny myšlenkové procesy, které nám umožňují rozpoznávat, pamatovat si, učit se, přizpůsobovat se změně – je to například pozornost, prostorová orientace, paměť, plánování a řešení problémů, vyjadřovací schopnosti, logické myšlení.
Recommended Posts
Umělá inteligence ve zdravotnictví: Diagnostika a léčba budoucnosti
09 července, 2024
Co je Scallion Latte?
03 července, 2024