Tipy jak zvládnout přechod

Napsal

Přechod představuje nedílnou součást života každé ženy, kterému se jednoduše nelze vyhnout. Jednoho dne tohle nepříjemné období, které je zatěžkávající zkouškou nejen pro ženinu fyzickou, ale i psychickou stránku, přijde ať chcete nebo ne. Mezi typické příznaky přechodného období patří především návaly, nekontrolovatelné bušení srdce, zvýšená únava nebo brnění končetin.

shutterstock_274041227

Jak zvládnout přechod s noblesou a nestrávit doma dlouhé týdny pláčem, kelímkem zmrzliny, krabicí kapesníčků a vzpomínkami na uplynulá léta? Nad tím jsme se před sepsáním tohoto článku zkusili upřímně zamyslet. Nejedna žena si určitě s touto otázkou pohrávala. Nebudeme lhát, přechod není jednoduché období a hodně si s vámi pohraje. I tak jej ale můžete zvládnout jako dáma. Jak na to? Dozvíte se níže!

Tipy jak zvládnout přechod a nezbláznit se!

Máte pocit, že se přechodné období nezastavitelně blíží? Pak se na něho připravte a buďte o krok napřed! Pokud už tohle období udeřilo do vašeho života a zapsalo se do něho nesmazatelným fixem, pak i pro vás budou následující řádky užitečnou radou, jak zvládnout přechod a zůstat sama sebou. Nezoufejte a postavte se zubu času hrdě čelem!

Jak se přechod projevuje?

Na začátku si ještě připomeňme, jak se neoblíbené období v životě ženy vlastně projevuje a podle čeho jej zaručeně poznáte. Berte samozřejmě v potaz, že u každé z nás se přechod může projevit jinak.
Příznaky přechodu:
  • návaly horka
  • bušení srdce
  • nespavost
  • deprese
  • nervozita
  • svíravá bolest na hrudi
  • únava
  • brnění končetin
  • plačtivost

Jak se poprat s přechodem?

Nyní se již dostáváme k jádru věci – tedy k tomu, jak zvládnout přechod, kterému se nevyhnete a jednoduše se s ním musíte poprat. Ačkoli je to náročné období, které se zakousne jak do vaší fyzické, tak i psychické schránky, s našimi tipy bude jeho překlenutí určitě mnohem jednodušší.

Tip první: Zapomeňte na depresivní stavy!

Většina žen má v období přechodu tendence uzavírat se sama do sebe a trávit co možná nejvíce času o samotě, přičemž v těchto chvílích pláčou, užírají se depresí a přemítají nad ubíhajícím životem. Přitom právě tohle je to nejhorší, co můžete udělat! Přestaňte se trápit tím, že stárnete – vždyť to k životu patří a stárneme všichni. Místo toho se snažte hledět dopředu, do budoucnosti a co všechno vám ještě může přinést. Přechodem přece život nekončí!

Tip druhý: Zamyslete se nad dietou

Dalším neduhem doprovázejícím období přechodu je nabírání na váze, kterému se bohužel nevyhne drtivá většina žen. Možná za tím stojí náhlé změny, možná je to způsobeno stresem – v každém případě jsou přírůstky na váze v mnoha případech viditelné. Co s tím? Můžete se zamyslet  nad svým jídelníčkem a popřípadě vsadit na některou z diet, které vám pomohou udržet si váhu nebo se zbavit nechtěně přibraných kilo navíc.

Tip třetí: Dobrý den, pane doktore!

S přechodem se vyrovnáte o to snadněji, pokud se s ním smíříte a začnete o sebe více pečovat, což je v tomto období nepsanou povinností. V těchto letech o sebe musíte dbát a myslet byste měli především na pravidelní prohlídky u lékaře. Od 50. roku života je na místě kontrola řídnutí kostní hmoty, chybět nesmí ani kontrola prsou nebo návštěva gynekologa kvůli rakovině děložního čípku.
Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *