Teplá a výživná koupel nohou dodá velkou dávku zdraví celému tělu

Napsal

Právě teď, na začátku jara, si můžete dopřát velmi blahodárnou koupel. Nemusíte si ale napouštět plnou vanu pro celé tělo, stačí jen účinná a stimulační koupel pro vaše nohy. Taková koupel přinese vašemu tělu mnoho pozitivních účinků, zejména ve chvíli, kdy do koupele přidáte blahodárné směsi.

Zdá se vám ponoření nohou do teplé vody příliš jednoduchá procedura na to, aby pomohla celému tělu? Věřte, že to možné je. Stimulací těla přes chodidla a zbytek nohou přinese vašemu zdraví mnoho pozitiv. Možná proto se často v rámci reflexní terapie lidé zaměřují na plosky nohou. My se ale tentokrát nebudeme pouštět do masáží ani reflexní terapie a dodáme tělu potřebné uvolnění skrz koupel.

Jarní relaxace

Právě na začátku jara je důležité dopřát tělu dostatek odpočinku a velkou dávku relaxace. Se změnou počasí do jarních dní může přijít také únava, výkyvy nálad, větší stres nebo dokonce jarní deprese. Vyhnout se jí můžete jen tehdy, když dáte sami sobě dostatek odpočinku a prostoru srovnat se s touto změnou. Myslete na sebe a dopřejte si relax ve formě koupele.

Co když nemáte vanu?

Možná váš domov disponuje pouze sprchovým koutem. To však neznamená, že si musíte koupel odepřít. Právě koupel nohou může být stejně tak prospěšná, jako byste naložili do horké vany celé tělo.

Jak na koupel nohou?

Tato terapie je velmi jednoduchá. Stačí napustit kbelík nebo lavor horkou vodou a přidat relaxační směs do koupele nebo příslušné bylinky, které vám mohou pomoci od zdravotních neduh. Připravte si také rovnou i ručník, který se vám po koupeli bude hodit. Kbelík nebo lavor si přeneste s horkou vodou na vaše oblíbené místo, kde často relaxujete. Může to být vaše pohodlné křeslo nebo sedací souprava, kde se vám bude pohodlně sedět.

Dobré je si připravit také relaxační hudbu nebo jen oblíbený a pohodový film, který při koupeli budete sledovat. Tento čas můžete využít také k meditaci, stačí si na mobilu spustit přes online přehrávač ten správný podcast nebo meditační hudbu.

Jakou přísadu do koupele přidat?

Existuje mnoho druhů pro použití relaxačních koupelí. Mohou to být již namíchané soli nebo oleje, které krásně zvláční vaše nohy. Pokud cítíte velkou únavu a vaše tělo si žádá větší dávku energie, můžete si do lavoru přidat také rozmarýn či citronovou trávu.

Naopak pro uklidnění vaší mysli a zmírnění stresu si dopřejte koupel spolu s levandulí, mátou nebo meduňkou, podobně vás uklidní také koupel v heřmánku. Taková koupel vám prospěje zejména ve večerních hodinách, budete spát jako miminko.

Trpí vaše nohy na otoky?

V případě otoků, problémů s revma nebo dnou můžete vyzkoušet i koupel s arnikou a kopřivou. Zvlášť na jaře si můžete dopřát koupel s mladými kopřivami, ta vás opět postaví na nohy. Zmizí veškeré neduhy, otoky a vaše nohy budou opět lehké a probuzené k pohybu.

Jak koupel pomáhá?

Horká koupel chodidel prospívá celému organismu, pomůžete totiž uvolnit vaše cévy, které mohou zatěžovat celé tělo. Horká koupel přivede do nohou více krve, čímž také ulevíte ostatním místům v těle. V případě zánětu nebo jiného problému může být postižené místo překrvené, ulevte mu tím, že koupelí převedete více krve právě do nohou. Koupel nohou tak může pomoci i při klasických zdravotních problémech:

  • jarní chřipka,
  • bolest v krku,
  • bolesti hlavy,
  • premenstruační bolesti.

Skvěle se také při koupeli můžete zbavit toxinů v těle. Horká voda působí na končetiny tak, že přehřeje celé tělo. Vaše tělesná teplota se o něco zvýší a začne vyplavovat toxiny z těla. Zvýšená teplota také zaktivuje bílé krvinky, které začnou více aktivně bojovat proti zánětům a virům v těle.

Horkou koupel můžete také spojit s osobní pedikúrou a zbavit tak chodidla přebytečné, seschlé nebo zrohovatělé kůže. Vaše chůze tak bude mnohem lehčí. Po koupeli nezapomeňte nohy osušit, namazat je výživným krémem a dát jim ještě pár minut odpočinku.

Zdroj foto: www.freepik.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *