Skutečně stačí k zhubnutí 10 000 kroků denně?

Napsal

Skutečně stačí 10 000 kroků denně?Pohyb je nezbytnou součástí denního programu člověka. Tentokrát nemáme na mysli cílený, vědomý pohyb, ale ten přirozený.
Nejpřirozenějším pohybem je chůze. Odborníci zabývající se různými dopady na lidský organismus doporučují denně alespoň 10 000 kroků.

Je to příliš mnoho?

Zkuste si promítnout celý váš den a zjistíte, že někdy přejdete i mnohem více. Doma v bytě, cestou na zastávku, nákup v obchodě, pohyb na pracovišti … A každodenní zdravotní procházka také ještě nikomu neuškodila. Existuje však i mnoho rizik. Auta, výtahy a vše co, usnadňuje lidem život, ho zároveň i zkracuje. Podobně jako menší fyzická námaha, sedavý způsob života, přejídání, kouření, nesprávné využívání volného času apod.

Rekreační sporty jsou důležité

Výborným řešením jsou rodinné výlety, turistické vycházky, které vás udrží nejen ve fyzické, ale i duševní formě. Přílišná pohodlnost a nízká pohybová aktivita jsou vedle přejídání a dědičných faktorech hlavním činitelem při stárnutí.

Co je potřeba k udržení zdravé duševní a tělesné kondice?

Stačí procházka, chůze po schodech do práce nebo víkendové cyklistika?
Každý pohyb je dobrý. Ideální by bylo zařadit do svého denního programu gymnastické cvičení, které zapojí střídavě a postupně svaly těla a vyrovnají tak často jednostranné zatěžování určitých svalových skupin. Podle věku, zdravotního stavu a času, si lze vybrat ze široké nabídky sportů. Od skupinových až po individuální.

Lidé se často rozhodnou pro běh, protože se jim zdá nejlepším řešením. No málokdo ví, že se musí trénovat. Je třeba zahájit chůzí, při níž postupně zvyšujeme rychlost, délku trasy i náročnost terénu. Až po čase následuje poklus, který později vystřídá běh. Je však třeba mít na paměti, že jednotlivé dávky pohybové aktivity zvyšujeme pomalu a postupně. .

Jak zůstat fit

Každá žena jistě touží zůstat co nejdéle mladou a krásnou. Štíhlou postavu a vitalitu však nezíská dietou, která může způsobit nervozitu, únavu a slabost, ale turistikou v přírodě a libovolným pohybem si zachová krásu a zdraví až do vysokého věku. Dopad na krásu mají i další faktory: nedostatek spánku, kouření, pití alkoholu …

Pohyb a různé rekreační činnosti hrají podstatnou roli iv pozdějším věku. Hlavně u žen po přechodu nastávají v těle změny, které při nedostatku pohybové aktivity mohou vyústit do koronárních onemocnění srdce. Dámy by si měly uvědomit, že život se po čtyřicítce nekončí, ale ani nezačíná. K zpomalení stárnutí přispěje do značné míry právě pohyb.

Dostatek pohybu má i mnoho dalších pozitiv. Organismus, který se zesiluje aktivním pohybem, se mnohem snadněji vyrovnává se stresovými situacemi jako organismus bez sportovních činností. Kromě těla posiluje také nervový systém, schopnost organismu správně odpočívat. Čím více se tedy budete pohybovat, tím budete v lepší fyzické i psychické kondici.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *