Sex na prvním rande – ano nebo ne?

První rande, jiskra přeskočí hned po první skleničce. Toužíte po něm, ale nevíte co si o vás bude myslet, když se s ním vyspíte hned po prvním rande? Přijmout pozvání k němu domu domů, nebo si ho pozvete k sobě, rovnou do své ložnice? Tak tuhle otázku si klade více žen, jen odpovědi se poněkud liší.

Důležité je uvědomit si, že tohle rozhodnutí nemůže udělat nikdo za vás. Sex na prvním rande nese s sebou svá pro a proti, důsledky si vždy ponesete vy sami. V případě, že se rozhodnete pro sex na první schůzce, zkuste si ho maximálně užít, ale nic víc od toho nečekejte.

Kdy nejčastěji zazní “ano”

Nejčastěji žena souhlasí s vášnivou nocí po prvním rande po dlouhodobé sexuální abstinenci. Může být po rozvodu, rozchodu nebo dlouhodobě vytížená pracovně. Takový sex pak přináší neskutečné uvolnění bez jakéhokoliv očekávání, ale není výjimkou, že z toho nakonec může vzejít i nový vztah.

Stává se, že podlehnete touze po sexu, když jste citově velmi zraněná, vyhledáváte objetí a probouzí se ve vás touha po protějšku. Je těžké si v této situaci uvědomit, zda jde jen o biologickou potřebu, nebo zda vás partner zaujal něčím, co vás k němu přitahuje.

Už se vám někdy přehodilo, že jste si vzájemně pohlédli do očí a pocítili jste nezvladatelnou touhu získat toho druhého do postele? Není za co se stydět, hormony se občas splaší každému z nás, je ale dobré si uvědomit, že následující ráno to už tak být nemusí – po neuhasínajícím žáru nezbylo vůbec nic.

Na co si dát pozor

Nejednou jste si nejspíš kladli otázku, jestli se nestanete předmětem drbů, případně u něj neklesnete v ceně jako snadná kořist. Opravdu se tohle všechno může stát, že když přistoupíte na sex na prvním rande. Je dobré odhadnout situaci, jak tento problém  vnímá partner.

Zamyslete se, jestli to opravdu chcete vy sami, nebo za vás mluví několik promilí alkoholu v krvi. Odreagovat a uvolnit se jednou nebo dvěma skleničkami je skvělé, ale velké množství alkoholu vám může dobře rozjetý večer dost pokazit a kocovina druhý den může být i morální..

Na závěr jednu nezbytnou radu: nezapomeňte se chránit, ať už kvůli pohlavním nemocem či nečekanému rodičovství.

 

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *