Jak vybrat multifunkční hrnec

Spotřebičů, které si v posledních letech našly cestu do našich domácností, je už opravdu hodně. Zvlášť těch kuchyňských. Je těžké držet krok a ještě těžší vybrat si jen to, co skutečně využijeme. Pokrok nezastavíš a technika láká už jen proto, že zjednodušuje práci. Jestli máte malou kuchyň, kam se moc spotřebičů nevejde, nebo nemáte dost peněz na to, abyste si je pořídili všechny, je multifunkční hrnec ideální volba.

Multifunkční hrnec je úžasný pomocník pro ty, kdo rádi a často vaří. A taky pro ty, kdo po vaření neradi myjí hory nádobí. Multifunkční hrnec dovolí i začátečníkům blýsknout se jídlem jako od profíka a přitom toho nemusíte ani moc udělat.

Co umí multifunkční hrnec

Tento všestranně užitečný spotřebič toho zastane opravdu hodně. Dokáže nahradit běžnou funkci klasické pánve, hrnce, trouby, pařáku i fritézy. Právě díky kombinaci všech rozmanitých vlastností multifunkčního hrnce dokážete pomocí jediného spotřebiče připravit spoustu dobrých jídel. Kromě toho, že hrnec připraví pokrm, po dovaření se i automaticky vypne, takže nemusíte běhat kontrolovat, jak dlouho se ještě jídlo bude připravovat.

Až půjdete vybírat ten svůj multifunkční hrnec, zaměřte se na to, aby měl co nejvíce využitelných programů. Některé zastanou například funkci rýžovače, jogurtovače nebo dokážou upéct moučník. Samozřejmě, čím víc toho spotřebič umí, tím vyšší je cena. Jestli vám stačí hrnec v základu, který má jen ty nejčastější programy, máte šanci ušetřit.

Důležité parametry

Kromě programů, které multifunkční hrnec nabízí, je nutné zaměřit se na vnitřní nádobu. Především na její objem. Na trhu se prodávají hrnce s nádobou od 4 až do 12,5 litrů, takže si vybere velká rodina stejně, jako jednotlivec. Povrchová úprava nádoby je obvykle taková, e se dá mýt i myčce na nádobí, vzhledem k nepřilnavosti povrchu se nemusíte bát připálenin.

U kuchyňských spotřebičů se výběr často řídí i složitostí ovládání, v případě multifunkčního hrnce toto kritérium více méně odpadá, protože ovládání je snadné, intuitivní, podstatné informace najdete přehledně na displeji, často formou ikony.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *