Připravte své dítě do mateřské školky

Napsal

Připravte své dítě do mateřské školkySprávně připravit své dítě na mateřskou školku je pro rodiče vždy né příliš snadným úkolem. Chození do školky je pro předškoláka velmi neobvyklé období a zároveň je to pro něj novou věcí, zejména protože doposud žil pouze ve společnosti svých rodičů nebo známých. Jak dítě na toto období správně připravit?!

Přípravu nepodceňujte

Dlouhý pobyt v neznámém prostředí může být pro dítě natolik neobvyklé, že taková zkušenost pro něj může být zároveň děsivá. Zejména proto je pro rodiče obrovskou  povinností, aby toto důležité životní období svému dítěti značně ulehčili a napomohli tak jeho lehkému průběhu.

Jaké jsou první kroky?

Úplně prvním krokem před posláním dítěte do školky je nakoupení různých sešitků, které mohou zdokonalit dovednosti vašeho dítěte a položit tak správné základy pro začáteční vzdělávání.

Určitě velkým přínosem je, pokud dítě do školky vezmete ještě předtím, než se úplně odstartuje jeho pravidelná docházka. Ukažte mu areál školky, aby si na neznámé prostředí zvyknul a zároveň se tak nebude při prvním dni ve školce cítit jako cizinec.

Vždy školku popisujte tak, aby si o něm vaše dcera či syn udělali pěkný obrázek. Pozitivní představa a postoj dítěti značně příchod do školky ulehčí. Rodiče by měli svým dětem vyprávět hezké zážitky, které si sami pamatují.

Děti si velmi všímají, jaký postoj mají sami rodiče a rychle si ho pak dokážou osvojit. Proto se i vy snažte udržovat si v tomto období dobrou náladu a pozitivní postoj. Pokud i vy se budete cítit a chovat uvolněně, vaše dítě vás bude takto následovat a vyhne se stavům paniky.

Vzbuďte ve své ratolesti o docházení do školky zájem. Učinit tak můžete například při nakupování věcí, které dítě ve školce bude potřebovat. Nechte ho vybrat si vlastní batůžek, láhev na vodu, krabičku na svačinu, atd. Díky tomu se bude dítě do školky těšit.

Za pokus určitě stojí i snaha získání plánu, který bude pro danou třídu ve školce vlastní. Je dobré ho získat v dostatečném předstihu. Snažte se, aby vaše dítě tento program dodržovalo jednou až dvakrát týdně a to po celý den.

Nakonec je velmi důležité, abyste ve svém dítěti vzbudili pocit důvěry, a to zejména tak, aby vždy když vás bude potřebovat, vy tam pro něj budete!

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *