Potravinové alergie u dětí

Napsal

Potravinové alergie u dětíPři převádění vašeho dítěte na pevnou stravu, je jedním z nejčastějších problémů pro rodiče náchylnost k potravinovým alergiím. Rodiče mají při zavádění nových potravn strach, aby jejich dítě neohrozilo. Seznamte se tedy s potravinovou alergií u dětí více.Mezi společné znaky provádějící potravinovou alergii nejčastěji patří průjem, slzení očí, zácpa, ekzémy, nevolnost a zarudnutí v očích.

U některých dětí se dokonce mohou vyskytnout alergické šoky, ale šance na „pochycení“ takových příznaků jsou poměrně vzácné. Pokud se ale vašemu dítěti stane, že utrpí alergický šok, je  způsobenu napuchnutím jazyka a hrdla, tudíž je pro něj obtížné dýchat. V takovém případě je potřeba dítě urychleně odvést do nemocnice, aby se  zabránilo dramatickým následkům. Nicméně byste měli mít na paměti že intolerance a potravinová alergie jsou dvě zcela odlišné věci. Pokud má vaše dítě potravinovou intoleranci na konkrétní potravinu, znamená to, že ji tělo dítěte považuje za těžko strávitelnou.

Zde je proto několik tipů, které vám pomohou včas rozpoznat potravinovou alergii a zabránit tak podávání těchto potravin, které vašemu dítěti mohou způsobit nežádoucí reakce:

Přechod na pevnou stavu by měl být pomalý, ale pokud chcete včas zjistit, zda má vaše dítě alergii,  začněte ho touto stravou krmit už od šesti měsíců. Po šesti měsících po narození se totiž imunitní systém dítěte stává silnějším a je schopen zvládnout stravovací změny. Nové potraviny však nasazujte postupně, abyste včas dokázali určit, zda je vaše dítě na některou z nich alergické.

Některé potravinové produkty, jako je lepek, vaječný bílek, korýši atd, v sobě skrývají větší hrozbu potravinové alergie. Proto se krmení těchto potravin u svého dítěte vyhněte. Pokud vy sami jste alergičtí na nějakou z těchto potravin, je zde velká pravděpodobnost, že vaše dítě ji bude mít taky.

Mezi zavádením nových a nových potravin si dejte různé časové odstupy, abyste zjistili, jak na ně bude vaše dítě reagovat. Buďte pozorní a nic nepodceňujte, jestliže se u dítěte objeví alergické symptomy. Vaše bdělost a péče může zajistit, aby vaše dítě bylo zdravé.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *